Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
281 postów 4412 komentarzy

cyborg

cyborg - Laserem w mrok - z innej niż myślisz pozycji.

Internauci nie wybaczają !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O koniecznosci rozumienia członkostwa PZPR, ZSMP w kategoriach obowiazku upowszechnienia ideologii, o potrzebie szerokiego upowszechnienia i znajomości marksizmu-leninizmu mówił m. in. Antoni Dudek uczeń XIV LO im. Mikołaja Kopernika.

Jak ktoś lekko i łatwo interpretuje rewelacje z szafy Lesiaka musi pamietać o trupie "marlenki" we własnejszafie. Ostatni raz trupa wietrzono dwa lata temu przy okazji wypowiedzi profesora o śledztwie smoleńskim i jego uczestnikach. Do  dziś pamiętam niesmak połączony z radością gdy Instytut marksizmu-leninizmu wyniósł się z Politechniki. Radość była uzasadniona, ale niesmak ? Niesmak wynikał z tego że przemianowali się na politologów będąc w dalszym ciągu zdeklarowanymi marksistami, (obecnie) bazą  Palikota i "Krytyki Politycznej".

Jego koledzy w tym czasie dostawali pałami za malowanie na murach, ryzykowali rozrzucając ulotki.

Wypada zadać pytanie:  dlaczego w IPNie ? To było i jest niesmaczne. Kto go tam umiescił.

* marlenka - marksizm-leninizm - pogardzane wykłady prowadzone przez złośliwych karierowiczów. Widziane w wnętrza uczelni - alkoholizm i kapownictwo do kwadratu.

KOMENTARZE

 • @ Cyb
  Prof. Dudka rozniósł jakiś czas temu bodaj Coryllus. Właśnie na tę okoliczność.

  5*.
 • @KOSSOBOR 00:49:13
  Warto byłoby odnaleźć i zacytować. Co autor to autor !
 • Nie jednemu psu Dudek,
  że tak sobie pozwolę sparafrazować. Ale kategoria "marlenka" przyjęła się do mego słownika pojęć - proste a wyjaśnia tyyyle spraw.
 • @Cyborg
  No widzisz... do kogo tu można mieć zaufanie?
 • @jazgdyni 09:42:45
  Do zdrowego rozsądku.
 • ten artykuł jest żenujący , chodziłem dokładnie wtedy do szkoły średniej
  i chociaż nienawidziłem socjalizmu - gdyby nauczyciel kazał wygłosić jakąś brednię na np apelu - niewątpliwie bym to zrobił. Pewnie koledzy mieliby ubaw po pachy i tyle. Pamiętam jak wtedy kończyłem 18 lat i dyr szkoły wezwał nas i powiedział , że musimy iść na głosowanie bo .... - oczywiście nie poszedłem , ale czasy były nieco inne niż teraz. Szczególnie jak chodzi o relacje z nauczycielami. Drugą sprawą jest wierność relacji pismaka z chyba Trybuny Ludu z rzeczywistością. Jaka to była gazeta to każdy wie, a właściwie wiedział.
 • @bez kropki 09:02:03
  Dwa lata temu, dokładnie sprawdzili że to TEN Dudek, że odebrał swoją nagrodę. Nie wiem co nią było. Na salonie bywam, ale jako zamiejscowy
  nie dowszystkich rewelacji mam dostęp. Privy to się tam grzeją !!
 • @Marqus
  "ten artykuł jest żenujący , chodziłem dokładnie wtedy do szkoły średniej ..."

  ---> Żenujący był wyskok Antoniego Dudka - a nie artykuł!
  Czas, żebyś wreszcie zrozumiał, że decydujący o opinii o kimś, nie jest sam fakt z przeszłości, wygłoszenia czegoś, przynależności do PZPR lub do organizacji młodzieżowych, studenckich, ale to JAK tam się każdy zachowywał, no i przede wszystkim najważniejsze jest zachowanie po 89 roku. Przecież nawet takiego Bolka nosiłbym na rękach do dziś, gdyby w pierwszych latach transformacji zdecydowanie zerwał z esbekami, komuchami, kapusiami, agentami ... Najlepiej, to co w tym temacie chciałem powiedzieć, oddają losy kapitana SB Adama Hodysza oraz fakt, jak Lech Wałęsa potraktował właśnie jego a jak esbeków, którzy już w latach jego działalności w opozycji (do kogo?) nie odstępowali jego na krok - że o kapciowym nie wspomnę ...
 • @Marqus 10:46:46
  Publikując go byłem zażenowany. Naprawdę !
  A teraz proponuję tę samą metodę zastosować do studenta Cieszewskiego.
  Uwaga o wierności relacji "pismaka" idealnie pasuje do UBeka. No i w końcu :
  co może skłonić w 13-tym roku XXI wieku w demokratycznym państwie,
  profesora do zachowania które przypisujesz relacji dyro - pryszczaty ?!
  Żenada !!
 • @1normalnyczlowiek 12:53:04
  a gdzie w artykule jest opisane jak on się wtedy zachowywał ? Jest tylko , "że mówił" , a ja np śpiewałem na lekcjach piosenki o rosyjsku i pewnie wiele podobnych głupot jak AD opowiadałem na "wychowaniu obywatelskim" i podobnych okazjach. aha - i ze 3 razy byłem na pochodzie majowym - mam czarną kartę w historii
 • @cyborg 12:56:50
  nie znam sprawy Cieszewskiego i niewiele mnie obchodzi. Trzeba było napisać - jak ktoś komuś przywalił bez sensu to ja również , wielki cyborg uzurpuję sobie prawo do przywalenia komuś bez sensu.
  Niem wiem co chciałeś powiedzieć w tym zdaniu o pismaku , ale jeśli sugerujesz moje związki z SB to możesz prosto w mordę dostać.
  Jak chodzi o relacje - pisałem o dawnych latach , gdzie przed nauczycielem się stało na baczność .
 • @Marqus 14:04:50
  "nie znam sprawy Cieszewskiego i niewiele mnie obchodzi"
  ------------------------------------------------------------------------------
  Dziwne, nie obchodzi cię, jak bolszewicy jadą dzisiaj na Cieszewskiego, a obchodzi to, co kilkadziesiąt lat temu robił Dudek. Przecież ewidentnie bronisz takich zachowań, jeszcze strasząc przywaleniem w mordę, bo kto w końcu broni dzisiaj takich jak Dudek?

  KOSSOBR przypomniała Corrylusa, który o tym fakcie napisał tak:
  ------------------------------------------------------------------------------------
  Mamy tu kawałek periodyku o nazwie „Gazeta Krakowska” z roku 1983. W nim zaś artykuł zatytułowany „Nie jesteśmy i nie chcemy być gorsi od pokoleń, które Polskę budowały i odbudowały”. Na samym środku strony to jest jeśli ktoś nie dostrzega. W prawym dolnym rogu tego tekstu znajduje się wypowiedź ucznia XIV liceum im. Mikołaja Kopernika. Uczeń ten mówi o konieczności rozumienia członkostwa w PZPR i ZSMP w kategoriach obowiązku. Mówi też o konieczności poznania marksizmu-leninizmu. I co z tego? Ano to, że uczeń ten nazywa się Antoni Dudek. To nie on! Zakrzykną wielbiciele profesora. Może jednak on? Najlepiej, żeby sam coś powiedział.

  Rok 1983, „Gazeta Krakowska”, czerwona gadzinówka. Kogo tam zapraszali, żeby mówił? Swoich. Czyż nie? No, dobra, miał 17 lat, był młody i głupi. O nie. W 1983 nie było w Polszcze młodych i głupich proszę Państwa. Chciałbym więc prosić pana profesora o jakieś wytłumaczenie. Szczególnie zaś dotyczące tej znajomości marksizmy leninizmu. Bardzo mnie to interesuje.
  --------------------------------------------------------------------------------

  Dudek był młody i głupi? I stał przed nauczycielami tak jak wszyscy na baczność?
 • @Bogdan 14:32:00
  nie , nie obchodzi mnie co robił kiedyś AD , w szczególności czy wygłaszał jako 17 latek jakieś mowy o socjaliźmie w szkole.
  Dalej nie znajduję tu analogii do oskarżania go. Nikogo nie bronię i nikogo nie straszę - czytaj ze zrozumieniem.
 • Jestem przeciw dzikiej lustracji
  Kim był Dudek kiedy był jeszcze szczeniakiem też mnie nie interesuje.
  Ale jako historyk z tytułem profesorskim okazał się palantem. Orzekł mocą swojego tytułu naukowego, że prof. Cieszewski powiedział SB co wiedział, wziął od niej paszport i wyjechał do Kanady. Dudkowi chcącemu zachować swój autorytet naukowca nie pozostaje nic innego jak udowodnienie tego co o prof. Cieszewskim powiedział. I pokazanie dowodów w postaci teczki operacyjnej prof. Cieszewskiego.

  A ty Marqus albo udajesz głupiego albo wypowiadasz się o czymś o czym nie masz bladego pojęcia. Nie mówię w tym momencie o przeszłości, ale teraźniejszości.
 • @gallux 15:19:53
  czy naprawę uważasz że najlepszym wyjściem jest szukanie haków na AD ? Polskie prawo nie przewiduje oparcia o precedens. Jeśli AD opowiada teraz głupoty to niech go ktoś oskarży , ale litości - nie o to że w 1983 coś powiedział o PZPR i ZSMP.
  PS
  czy uważasz że tak łatwo można znaleźć artykuł z 1983 roku ? pewnie całkiem przypadkowo ktoś wertował starocie na strychu
 • Panowie, przecież to jest 1983 rok a nie 53....
  Wszyscy już widzą "jaki jest koń"....

  Interesujące jest zagadnienie , w którym roku w.w, 17-latek
  przeorientował się na oskarżyciela dawnych swoich autorytetów ???
 • @Marqus 15:33:55
  Przecież napisałem, że mnie dzika lustracja nie interesuje.
  Interesuje mnie natomiast, jak człowiek o statusie naukowca mógł w tak kategoryczny sposób stwierdzić współpracę innego kolegi z SB bez twardych dowodów?
  Interesuje mnie również dlaczego wziął udział w dzikiej lustracji prof. Cieszewskiego, wiedząc że nie podlega on ustawie o lustracji, gdyż nie piastuje w Polsce żadnych stanowisk, które obejmuje inkryminowana lustracja?
  Nie dziwię się też Internautom, że biorą udział w dzikiej lustracji Dudka, skoro on sam w takiej lustracji wziął udział.
 • @@@
  Przepraszam za nieobecność. W UPSie jest tyle energii że starcza zaledwie na zamknięcie poważniejszych zadań i wylogowanie w miarę cywilizowane,
  ale bez czułości.
  Gallux : Twoje rozwiązanie proponowałem w notce " Opowieść o dwu profesorach". Czyli : albo się przyznajesz (kochany Dudku) do "blefu" (nieudanego) i robimy z ciebie kaszanę tak jak twoi kumple "etycy nauki" z Rońdy, albo masz mocne dowody i je natychmiast przedstawiasz.
  Prościej już nie potrafię.
  Marqus: ..// Drugą sprawą jest wierność relacji pismaka z chyba Trybuny Ludu z rzeczywistością. //.. tak napisałeś !
  A ja mam (na przykladzie własnym i mojej grupy) dowód na to że esbecy
  mieli tendencje do konfabulacji. W końcu wszyscy lubimy walczyć naprawdę z groźnym przeciwnikiem. Esbecki opis naszej grupy całkiem się
  nie zgadza z prawdą materialną. Dopisał osoby niezwiązane z grupą, brak
  osób na udział których nie wpadł. Błędnie rozpoznał strukturę. Nigdy nie rozpracował łączności i jej kierunku. Dla IPNu istnieją dokumenty.
  Dopiero w trzecim czytaniu znalazłem :
  ...//Uwaga o wierności relacji "pismaka" idealnie pasuje do UBeka. //...
  Lepiej : Twoja uwaga o wierności relacji "pismaka", pasuje jak ulał do znanego mi przykładu pracy UBeka nad naszą grupą.
  Nie tylko pismaki koloryzowały nowomową.
  To nie miało być zrozumiane : autorstwo uwagi pasuje do ... :-)
  Mnie wyszło dwuznacznie, ale ja nie jestem profesorem.
  Jemu wyszło jednoznacznie, miał czas na refleksję..... i nic !
 • -------------------BARDZO WAŻNE !!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=84tdn3Gx3K4
 • @Marqus 15:08:34
  Od dawna mówi się, że Antoni Dudek okrakiem siedzi na barykadzie i nie jest tym kogo udaje, czyli obiektywnym historykiem IPN. Ta informacja o licealiście Dudku bardzo mi teraz pasuje do tego, co dzisiaj mówi i robi.

  Podobnie, jak wiersze młodej Wisławy Szymborskiej, wychwalające bolszewizm i Josifa Wissarionowicza Dżugaszwili w latach 50-tych, pasowały mi do jej zachowań w latach następnych.
 • @cyborg 16:30:45
  Sie ma
  Leży mi na wątrobie kilku facetów pokroju Dudka. Postaram się niedługo skrobnąć parę słów w ich temacie. Niby komunizm obalone, niby wolność słowa, ale ludzie nadal zachowują się jakby się kogoś lub czegoś bali. Szafa Lesiaka rulez.
 • @Bogdan 16:39:21
  Dlatego tak ważne jest wychowanie w młodości. Ile razy można sobie
  przypominać ze czym skorupka...
  Dokładnie tak jak do Ciebie, docierała do mnie świadomość o dokonaniach
  naszych kochanych autorytetów.
 • @gallux 16:39:47
  No to zbieraj materiały. Jak czytam Balceraca to mam porysowaną podłogę. Szczęka mi nie wraca na miejsce.
 • @Marqus 14:04:50
  "przed nauczycielem się stało na baczność". Mów za siebie. Nie wszyscy stali na baczność przed tą częścią nauczycieli, która była "aktywem". A poza tym co to za porównania czynisz... (nie, to nie było zaproszenie do dyskusji, to taki środek wyrazu)
 • @Marqus 15:33:55
  "eśli AD opowiada teraz głupoty to niech go ktoś oskarży , ale litości - nie o to że w 1983 coś powiedział o PZPR i ZSM"Ależ nikt go tu o nic nie oskarża. To raczej jego zwolennicy podnieśli wrzask tudzież zgrubiałe pięści ludu w celu lania po mordach elementu wrogiego klasowo;). A jeśli już mamy oskarżać, to o podwójną moralność (ganc pomada czy jest do dychotomia buddyzm-animizm, komunizm-przyzwoitość, ełropejizm-normalność, czy inne cuda). Bo jak Rońda blefuje to jejejejeu a jak blefuje ktoś z innego obozu to ręce przecz od Korei;). Zresztą już Ci to tłumaczyli, więc nie leć metodą rządową ("rżnąć głupa"). I wiesz... "za komuny" w wieku lat 17 to już faktycznie nie było "młodych głupich", kto pamięta tę epokę, to wie.
 • @cyborg 18:04:15
  http://blogpublika.com/2013/12/06/gdzie-jest-prof-dudek/ Dobre spojrzenie na obecne czasy .PZDR.
 • Wystrychnął się sam na dudka?
  A to friszke jeden, cha, cha, cha ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

 • Iza
  posty: 355 komentarze: 3547
 • posty: 170 komentarze: 8932
 • posty: 356 komentarze: 334
 • posty: 118 komentarze: 508
 • posty: 225 komentarze: 8610