Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
281 postów 4412 komentarzy

cyborg

cyborg - Laserem w mrok - z innej niż myślisz pozycji.

Mam focha!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rezygnuję ze Wszystkiego - oświadczył w piątek Jerzy Owsiak, twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w nagraniu na swoim video blogu. Owsiak poinformował, że przestaje również być członkiem Rady Społecznej przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

 Wszystki, jak Niepyszny, oddał słoiki i odeszli razem ze Wstydem. Wstyd, namyślił się i pozostał. Na długo.  

KOMENTARZE

 • WIELKIE ZWYCIESTWO AOFI-EGO "MATKA KURKA"
  Przyznam, że nie sądziłem, że Owsiak pęknie tak szybko. Słaby zawodnik, znaczy.
 • Zagrywka taktyczna Owsiaka !
  O czym tu rozmawiać u Moniki "stokrotki" Olejnik ? O finansach ?
  O chacie za milion drobnymi ?! Nie !
  Owsiak musi zostać ! Kochany, daj się ubłagać, zostań ! Co poczniemy ?!
 • Dziwne to wszystko.
  Przytoczę kilka wpisów spod postów w mediach.

  _Owsiak wróc na ziemię

  Zobacz jak ludzie po studiach nie mają pracy i łapią dorywcze zatrudnienie. A Ty płacisz swojej żonie ponad 12000 zł miesięcznie. A ja emerytka po studiach, przepracowałam 37 lat w Służbie Zdrowia i obecnie roczny mój dochód to ok. 20000 zł. Człowieku nie chwal się swoim bogactwem, że żyjesz w luksusie a nie masz nawet matury.
  Zgłoś Odpowiedz 159.205.185.33
  3 3

  _~tomasz, 29-01-2014 23:14 RE: Owsiak wróc na ziemię

  Szanowana Pani, uważasz, że ludzie po studiach są czymś lepszym od innych i zasługują na coś więcej? - jesteś w błędzie nie należy im się nic. Każdy musi na swój sukces ciężko zapracować a nie machać przed nosem tylko dyplomem.

  A na zakonczenie istna "perelka":

  _~Pan Sołtys z Lublina, 29-01-2014 08:32 Wniosek dla zazdrosnych

  Jak chcecie mieć to co Pan Jerzy, róbta co chceta!

  pozdrawiam. :-)))))
 • @Stara Baba 06:07:33
  Ja też znalazłem perełki ! Zrobię z nich notkę !
 • @cyborg 03:53:30
  oczywiście, że taktyka...teraz zrobi z siebie męczennika...pozdrawiam niepoprawnie
 • Przepraszam szanownego jednopała !
  Zapomniałem powitać ! Naprawiam błąd - życzę miłego dnia !
  Obyś nie musiał, jako przymusowej darowizny na "orkiestrę" , kupować
  materiałów eksploatacyjnych do owsiakowego sprzętu. (jak ja wnukowi)
 • ----------JESTEM po stronie Owsiaka !!!!!!!!!!!
  ----zabrać Narodowi wszystko co ! nie wiąże się z Watykanem -- ta wasza krótkowzroczność zemści się !!
 • @cyborg 07:45:16
  Co roku Owsiak powtarza, że będzie grał do końca świata i jeden dzień dłużej. Był przekonany że jest nietykalny i pobudka musiała być dla niego wstrząsem.Okazało się,że nie jest świętą krową i jest tykalny. Jest jeszcze jeden, który myśli, że jest wszechmocny. To miłościwie nam panujący Tusk. On też kiedyś przeżyje podobny wstrząs i już teraz powinien zaopatrzyć się w niezbędne leki.Ten model biznesowy Jureczka można na jednej stronie papieru narysować. Oczywiście Jureczek jest za cienki, aby go wymyślić, no ale fachowców POstkomunistycznych nie brakowało. Jak zaczęły się pytania o faktury to Jureczek dostał kociokwiku. W Szwecji przekopaliby mu kwity do spodu, a tu się obraża. Prawdziwa cnota prawdy się nie boi. Jureczek jak widać cnotliwy nie jest i prawda go uwiera, no to sobie wymyślił rejteradę. Kasiory mu nie zabraknie na sPOkojne i dostatnie życie. Pewnie z tzw. Przystankiem Woodstock to już będzie cienko, ale co tam. Kościoła Jureczek nie lubił, ale za to kasiorkę wierzących bardzo. Niestety to korytko dla Jureczka wyschło. Ciekawe co w tych fakturkach ciekawego można by się dowiedzieć. Pewnie już POginęły. To teraz Jureczek "biedę" będzie klepał. Owsiak robi za idiotę i chorego psychicznie. Wiadomo, że sądy uniewinniają chorych psychicznie. Spryciula. Ma chłop łeb chociaż koński. I tak oto mamy dowód na to że "Na złodzieju czapka gore"" I jak to zawsze złodziej RYCZY NAJGŁOŚNIEJ!!! Łapać złodzieja. Zobaczycie jak przyjdzie do tego żeby Owsik pokazał FAKTURY to się okaże że papiery zniknęły. Tak jak to się za PO dzieje. Olaboga! Co też teraz się z nami stanie. Z opieki nad nami zrezygnował właśnie jedyny dobry człowiek w tym kraju Jurek "mieszkam w zwykłym bloku" Owsiak, syn milicjanta, który się reklamował z wojska żółtymi papierami i jako jedyny ostatnio potrafił postawić wszystkich, w każdej sprawie, do pionu, oferując cios z tzw. "bańki". On się tak dla nas poświęcał, a teraz zapewne ci niewdzięcznicy znajdą, że część pieniążków zebranych przez wysłane na ulice dzieci, szła na inne cele, niż zakup sprzętu. No całe szczęście, mamy jeszcze wspaniałego premiera, wicepremier "sorry" Bieńkowską i miłośnika WSI w Pałacu. Oni na pewno go godnie zastąpią. A teraz na poważnie. Organizacja, przez którą przepłynęło ponad 500 mln zł powinna, bez żadnych żądań kogokolwiek, prowadzić jawne rozliczenia, co do każdej otrzymanej złotówki. A tu facet się zdenerwował, kiedy jakiś dziennikarz zadał pytanie o takie rozliczenie - facet w amoku szukał słoika chodząc na czworaka po stole na wizji oraz wzywał do bojkotu tej telewizji (TV Republika). Do tego, pozywa blogera, za jego wpisy na prowadzonym przez niego blogu. Teraz, tych co proszą o ujawnienie finansów, wyzywa od nazistów, stalinowców itp. Na koniec, składa rezygnację (obraza się), kiedy sąd nakazuje mu przedstawić księgi rachunkowe. Sprawa po prostu zaczyna bardzo i to bardzo nieprzyjemnie śmierdzieć. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 13:42:36
  Sprawa śmierdzi od samego początku. Ale trzeba przyznać Owsiakowi, że znalazł /z dziwną pomocą.../ fenomenalny sposób na zorganizowanie rzeszy darmowych roboli /młodzież/ do zbierania pieniędzy. Wyjątkowa ohyda.
 • @KOSSOBOR 14:05:26
  Nie wycofał się! Jak donosi WSI 24 zmienił jednak zdanie po jednym z e-maili przysłanych przez 18-letniego Wojtka. Huurraa ! Dzidzia się ucieszy, trochę kaski jeszcze wpadnie. A tak się stało, że Jerzy Owsiak otrzymał sądowy nakaz przekazania sądowi ksiąg rachunkowych WOŚP. Jerzy Owsiak decyzją Sądu, ma ujawnić faktury (WOŚP, Złoty Melon, Mrówka Cała). Wpływy, przepływy i wydatki, między ww. firmami mają stać się jawne. Do tej pory, co zadziwiające, biorąc pod uwagę jak wielkim autorytetem i uczciwym człowiekiem jest pan Jerzy, było to tajne. Uważam, że pan Owsiak nie ma się czego wstydzić i ujawnienie mechanizmów przepływu gotówki, tylko przysporzy mu chwały. Teraz będą sprawdzane nie jakieś podsumowania z kolorowymi tabelkami z Excela, ale faktury, przepływy gotówki, zlecenia. Koniec biegania po stole i szukania zaginionego słoika, trzeba będzie wyłożyć wszystkie papiery na stół. To są fakty a z nimi trudno dyskutować.
 • @KOSSOBOR 14:05:26
  Pojadę Wieszczem. "Głupi niedźwiedziu, gdybyś w mateczniku siedział..." Owsiak mógł przecież zignorować jakiegoś blogera z prowincji. Ale monstrualna pycha nie pozwoliła mu na to. Wytoczył proces Matce Kurce, bo wydawało mu się, że to będzie kaszka z mlekiem, ale trafił na twardego zawodnika. I stanęło na tym, że teraz będzie musiał pokazać kwity. Te happeningi, które obecnie nam serwuje, są zapewne efektem długich konsultacji z prawnikami. Głupi Jurasie...oj głupi ty...
 • Warszawa jednak jest specyficznym miastem.
  Jakby rzeczywistość tam nie docierała. Przez te 3 tygodnie widziałam tam całkiem sporo osób, które wciąż jeszcze dumnie paradowały z nieco wyświechtanym serduszkiem WOŚP przyklejonym do torby. W 3-mieście to już trochę démodé;) Jeżeli nawet ktoś tu jeszzce coś dał owsikowi do puszki, to przynajmniej kojarzył, że sprawa jest nieco szemrana i nie ma powodu do afiszowania się.
 • @KOSSOBOR & Kula Lis 62 14:05:26
  W grudniu harcerzyki przekonaki się, zbierając, jak to harcerzyki,
  pieniądze na obóz, że ustawa zabraniająca zbiórki nieletnim dalej obowiązuje!
  Tylko zbieracze orkiestry mogą to robić w sposób urągający przepisom.
 • @cyborg 16:19:13
  Toć on w tym samym tekście w którym odchodzi, od razu wraca na koniec. Czytałeś do końca? Razem z Dzidzią. Podobnież przeczytali sobie dla ukojenia emalię od uratowanego "ich" sprzętem i wrócili. Więc bilans równania równa się zero. Zero - tyle wnosi ten wic do sprawy.
 • @Kula Lis
  Mocodawcy jeszcze coś zrobią słupowi od klaunady ! On siebie i ich denuncjuje. Sam mówi że jedzie na wykład z orkiestrą a pieniądze
  z honorarium bierze na "mrówkę całą" !!!!
 • @cyborg 16:19:13
  Znam tę sprawę, dobrze, że przypomniałeś. Pzdr!
 • @cyborg 16:41:45
  Pod wpisem Bibera i Balceraka jest wiele moich komentarzy przeczytaj. Nie chcę już pod tobą wszystkich wklejać. Pzdr!
 • @cyborg 16:41:45
  Zachowanie Ofsika typowo talmudyczne. Jola Kwaśna na sugestię wglądu do ksiąg jej fundacji "samych dobroczynności" aż zadławiła się bezą.
  Ciekawy jestem ilu dalej daje i będzie dawać Osfikowi.
  Ostatni artykuł kontrowersje.net podaje link to podsumowania rozliczeń. Ciekawy obrazek. Orkiestra grała, Pralnia "Złoty Melon" działała, a pracowite Mrówki znosiły zbierały kasę do POszukiwanego wciąż słoika.
 • @Torin 16:30:39
  Ja to pisałem wczoraj ! Wczorajsza wersja była "short".
  Jak widać zdawali sobie sprawę że bez zanęty się nie da.
  To była wersja z sądu ! Ta z rzeką w tle w normalnych , cywilizowanych
  ciuchach (usprawiedliwionych temperaturą), nakręcono po licznych listach
  zaniepokojonych fanów i działaczy.
 • @cyborg 18:09:21
  Owsiak zrezygnował z kierowania WOŚP. Zaraz potem z decyzji się wycofał http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/owsiak-zrezygnowal-z-kierowania-wosp-zaraz-potem-z-decyzji-sie-wycofal,395996.html WOŚP bez Owsiaków? Głosy poparcia "Nie dawajcie satysfakcji tym, którzy sieją nienawiść" http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wosp-bez-owsiakow-glosy-poparcia-nie-dawajcie-satysfakcji-tym-ktorzy-sieja-nienawisc,396192.html
 • @Kula Lis 62 17:33:45
  Była sobie w Szczecinie drukarnia (dawno, dawno temu, właściciel nie żyje !).
  Drukarnia miała bilboardy. Beza robiła akcję badania cycków.
  Drukarnia wolne bilboardy zapełniła po złotówce w darowiźnie. Wolno.
  Przyjechali faceci w czerni od kwasa. Fajno że za darmo, fajne miejsca
  ekspozycji, wszystko cacy. Mają być faktury : pojedyńcze na różne dni,
  na fundację, na x 000.-
  - ale nawet gdybym poszedł na taki numer to w moim mieście to taki
  plakat kosztuje góra 1/3 x, i to na wybory !
  Miał zaawansowanego raka, co im oznajmił.
 • @night rat 19:04:53
  W tym roku w Szczecinie przeszkadzali w zjęciach, by nie było widać że
  jedenastu statystów robi za tłum przed kamerą. Na zmianę, pod sceną
  (ruszajcie się jakby już grali !), potem na parkiecie , z DJ w tle,
  (nie odwracać sie bo twarze widać ! ). Ogólnie kichę mieli.
 • @cyborg 20:21:17
  Wszystkie nasze komentarze kurwa "olała" i powiedział, że on tylko żartował i nadal będzie żebrał. Bo kto się da oderżnąć od takiej "kasy" – tym bardziej, że głaska go p.Rezydent i przytula p.Rezydentowa.
  I w tej sytuacji jaki prezes NIK-u dokona kontroli?. Tylko czy głupi Polacy oprzytomnieją i przestaną dawać. Bo kurwa zawsze będzie kurwą.
 • :)
  Spokojnie panie i panowie, Owsiak już wszystko odwołał i nadal zamierza kręcić lody. Polskojęzyczne elity i resortowi biznesmeni nie pozwolą Owsiakowi teraz odejść, to jeszcze nie ten moment.
 • Wszyscy
  "Czy jest Pan sprytnym cynikiem, czy tylko egocentrycznym narcyzem z wiecznym fochem?" List otwarty Łukasza Warzechy do Jerzego Owsiaka http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/50/16/50164ea86e5a1a3ff54a4b16730d123d.jpg
  fot. PAP/ Wojciech Kamiński

  Szanowny Panie Owsiak

  „Miliony Polaków” dały Panu znać, że „nie chcą faszyzacji tego kraju”, a nad Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy unosi się zapach z Auschwitz. To wyimki z Pańskiego najnowszego nagrania na wideoblogu, w którym oznajmił Pan, że chciał „zrezygnować ze wszystkiego”. Może lepiej byłoby miłosiernie spuścić na Pańskie paniczne działania zasłonę milczenia, ale liczba ordynarnych manipulacji i zafałszowań, które zawarł Pan w swoim nagraniu, zmusza mnie do odpowiedzi.

  Jeden z naczelnych zarzutów, jakie są pod Pana adresem kierowane, to ten, że funkcjonuje Pan na specjalnych prawach. Nie mówię tutaj o kwestiach prawnych czy finansowych, ale o świecie medialnym i politycznym. Pańskie nagranie i reakcja na nie są poniekąd tego dowodem. Gdyby podobne przemówienie wygłosił publicznie którykolwiek z Pańskich oponentów – rzucając oszczerstwa, pokrzykując o zapachu krematoriów, nazywając przeciwnika wariatem itd. – zostałby rozjechany przez kilka ważnych tytułów prasowych i niemal wszystkie media elektroniczne. Panu nie dzieje się żadna krzywda. Relacje we wspomnianych mediach skrupulatnie pomijają wszelkie kłopotliwe akcenty, opisując jedynie w standardowym tonie łzawej i emocjonalnej opowieści, jak to „Jurek” chciał „zrezygnować ze wszystkiego”, ale wdzięczny naród przekonał go, aby tego zamiaru poniechał. Skoro tak ochoczo szermuje Pan w swoim nagraniu skojarzeniami totalitarnymi, to ja również na takie sobie pozwolę: jest to schemat jak żywcem wyjęty z komunistycznej czytanki.

  Jak jest Pan traktowany przez prorządowe media, widzi każdy, kto potrafi je odbierać krytycznie. Sam miałem niedawno okazję się o tym osobiście przekonać, gdy trafiłem do „Panoramy” w TVP Info, aby komentować Pańskie działania w warunkach odpowiednio ustawionych, przy prowadzącej program Joannie Racewicz nawet nie próbującej udawać neutralności.

  Na początek jednak muszę sobie odpowiedzieć na pytanie, do kogo właściwie piszę. Czy jest Pan sprytnym cynikiem, świadomie prowadzącym grę, która pozwala Panu pełnić rolę oberautorytetu, czy tylko egocentrycznym narcyzem z wiecznym fochem (że sięgnę po Pańskie ulubione ostatnio określenie), który nie może znieść, że jego pozycja jest coraz skuteczniej podważana? Zwykle staram się nie bawić w psychologizowanie na temat osób, o których piszę, ale czasem jest to niezbędne. Zresztą ośmielił mnie Pan, przeprowadzając jakiś czas temu głęboką psychoanalizę mojej skromnej osoby i dochodząc do wniosku, że ja Panu po prostu zazdroszczę. To zresztą jedna ze stosowanych przez Pana stale – i powtarzanych przez Pańskich wyznawców – metod erystycznych. O tym dalej.

  Jeśli jest Pan cynikiem – niektórzy sugerują, że cała Pańska medialna kariera na to wskazuje, by odwołać się choćby do obszernego tekstu Piotra Lisiewicza w jednym z niedawnych wydań „Gazety Polskiej” – to większość rzeczy, o których napiszę, jest dla Pana całkowicie jasna i oczywista, a opisane niżej zabiegi stosuje Pan świadomie. Jeśli jest Pan egocentrykiem z fochem, posługuje się Pan zapewne wieloma schematami bezwiednie, czerpiąc je z przychylnych Panu mediów. I zapewne autentycznie czuje się Pan prześladowany.

  Jak jest naprawdę, wie tylko Pan i być może kilkoro najbliższych Pańskich współpracowników. Ja przyjmuję założenie pośrednie. Zakładam na potrzeby tego listu, że jest Pan cynikiem o wyjątkowo czułym ego, który doskonale rozumie, jaką pełni rolę w ramach establishmentu III RP, ale zarazem ta rola tak Panu pasuje i tak przywykł Pan do tego, że ma się Pan jak pączek w maśle, że całkiem autentycznie nie jest Pan w stanie poradzić sobie psychicznie z sytuacją, gdy Pańska pozycja wydaje się chwiać i gdy coraz znaczniejsza część świata medialnego (dzięki segmentowi mediów niezależnych) śmie kwestionować Pańskie motywacje i dokonania.

  Zanim rozłożę na czynniki pierwsze Pańskie ostatnie nagranie wideo z 7 lutego, najpierw kilka ogólnych uwag o metodach, jakimi się Pan posługuje.

  Po pierwsze – nigdy nie podejmować merytorycznej polemiki. Zarzuty pod Pańskim adresem są rozliczne i z różnych dziedzin. Matka Kurka kwestionuje Pańskie rozliczenia finansowe (do procesu jeszcze wrócę). Ja zarzutów z tej dziedziny nigdy nie stawiałem, choć oczywiście z uwagą przyglądam się procesowi karnemu, który za Pańską sprawą toczy się przeciwko Piotrowi Wielguckiemu. Moje zarzuty dotyczą Pańskiego ideologicznego zaangażowania, stosunku całości kosztów organizacji finałów do zebranych środków (podkreślam: pisząc „całości” mam na myśli wszelkie koszty, ponoszone przez wszelkie instytucje, uczestniczące w jakikolwiek sposób w organizacji finałów, a nie koszty uwzględniane w sprawozdaniach WOŚP – tych całościowych kosztów nikt nigdy nie policzył), Pańskiej specjalnej pozycji medialnej, atakowania przez Pana w sposób skrajnie chamski i bezpardonowy Pańskich krytyków.

  Nigdy nie widziałem, aby odniósł się Pan w sposób merytoryczny do któregoś z tych zarzutów. I ja to świetnie rozumiem. Nie może Pan tego zrobić, ponieważ siła Pańskiej pozycji leży nie w podejmowaniu polemiki, ale w graniu na emocjach. I w tym jest Pan znakomity. Ma Pan grono fanatycznie oddanych zwolenników i jeśli narzeka Pan na brutalizację języka w komunikacji publicznej, zachęcam Pana do wizyty na mojej oficjalnej stronie na FB. Proszę odszukać komentarze pod linkami do tekstów na temat WOŚP (a zapewne i pod tym), przy czym te drastyczniejsze zostały skasowane. Mimo to powinien Pan wciąż tam znaleźć steki wyzwisk, życzeń wszystkiego najgorszego i podobnych stwierdzeń. To jest fanatyzm w czystej postaci.

  Pozostaje Panu tylko metoda dyskredytowania Pańskich krytyków poprzez tanie kpiny albo nic nie wnoszące do sprawy grepsy. Dodam – grepsy, skonstruowane według dobrych zasad erystyki i propagandowej manipulacji. Takim na przykład grepsem jest wspomniane przeze mnie słowo „foch”, którym określa Pan obecnie każdą krytykę pod Pańskim adresem. „Foch”, czyli coś absurdalnego, bezpodstawnego, mającego źródło w nadąsaniu i emocjach, a nie w przemyśleniach, argumentach, konkretach. Występuje Pan w koszulce z napisem „Nie mam focha” – ci, co mają focha, to zazdrośnicy i zawistnicy, z którymi nie warto podejmować dyskusji.

  Ta metoda jest przejmowana przez kolejnych Pańskich obrońców, również tych ważniejszych. Oto prof. Kaliciński pisze do Pana, trzymając się idealnie tego właśnie schematu: „Ludzie, którzy to podważają nie mają pojęcia, o czym mówią, żyją wyłącznie w kategoriach zawiści, nienawiści do wszystkiego, co pozytywne, bo nie rozumieją, że można robić coś dobrego, wkładać w to całe serce i cieszyć się tym po prostu”. Nie ma w tym oczywiście nawet najmniejszej próby podjęcia polemiki z zarzutami, jest jedynie czysto emocjonalny stek frazesów.

  Nie wiem, czy tego typu manipulacje tworzy Pan świadomie, czy ktoś to Panu podpowiada, ale przyznaję: sprawdzają się, głównie dlatego, że większość ludzi działa właśnie pod wpływem emocji, a nie rozumu.

  Po drugie – użyć moralnego szantażu. Ostatnim i modelowym przykładem była Pańska wizyta u chorego Łukasza ze Szczecina. Wizyta, która przecież mogła się odbyć bez kamer – nie sądzę, żeby dzielnemu wolontariuszowi robiło to jakąś różnicę – ale wtedy nie byłoby efektu propagandowego. Ten argument moralnego szantażu poddaje Pan nieustannie swoim zwolennikom, którzy do znudzenia powielają go w skrajnie zwulgaryzowanej postaci, tworząc absurdalny sylogizm: krytykujesz „Jurka”, czyli krytykujesz pomoc dla chorych dzieci.

  Po trzecie – gdy warto i trzeba, zajmuje Pan stanowisko, jakiego oczekuje salon.Tak było, gdy oferował Pan hołubionemu Lechowi Wałęsie, że wyjedzie Pan „z baśki” tym, którzy piszą i mówią o jego nieciekawej przeszłości. Tak było, gdy nawoływał Pan, aby „gonić dziadów”, czyli niewygodną dla władzy (i dla Pana) Telewizję Republika. Jak Pan sądzi, jaka byłaby reakcja przychylnych Panu mediów, gdyby osoba publiczna, związana z dzisiejszą opozycją publicznie nawoływała, aby „gonić dziadów” z TVN? Tak było, gdy ogłaszał Pan, że Macierewicz szczuje ludzi na siebie. Jest Pan aktorem życia publicznego o bardzo jasno zdefiniowanych poglądach politycznych, którym coraz częściej daje Pan wyraz w coraz brutalniejszej i coraz bardziej wulgarnej postaci.

  Po czwarte – zamiast odpowiadać na zarzuty, sięga Pan po środki prawne, żeby uciszyć krytyków. Idę o zakład, że 95 proc. Pańskich zwolenników nie zdaje sobie sprawy z tego, że w sprawie Piotra Wielguckiego sięgnął Pan nie po normalny w takich razach pozew cywilny, ale po instrument wyjątkowo wredny, jakim jest art. 212 kodeksu karnego. To środek dawno już potępiony przez Radę Europy, krytykowany przez wiele polskich organizacji, zajmujących się prawami człowieka (w tym np. przez Helsińską Fundację Praw Człowieka), o którego wykreślenie z polskiego kodeksu karnego od dawna walczą solidarnie właściciele polskich mediów od lewej do prawej.

  Żeby było zabawniej, przeciwko artykułowi 212 w polskim kk protestowała również prof. Monika Płatek, która teraz zamierza „wrzeszczeć” w Pana obronie. Nagranie, na którym karnistka feministka mówi o art. 212 kk, znajdzie Pan tutaj. Prof. Płatek stwierdza: „Zbyt często służy on [art. 212] do tuszowania nieumiejętności komunikowania się przez ludzi, którzy tę umiejętność muszą posiadać”. To nie o Panu przypadkiem?

  A teraz przechodzę do Pańskiego najnowszego nagrania, wyliczając tylko te bardziej wyraźne manipulacje i fałsze. Przy czym proszę docenić, że zadałem sobie trud uważnego obejrzenia całych 38 minut, co nie było łatwe, wziąwszy pod uwagę Pański sposób komunikowania się z otoczeniem.

  Po pierwsze – tworzy Pan kłamliwe i absurdalne skojarzenie krytyki WOŚP z najgorszymi przejawami totalitaryzmu.

  „Jeżeli chcę to [co się wokół nas działo] do czegoś porównywać, to niestety muszę to porównywać do zapachu komór gazowych, do języka nazistowskiego, komunistycznego, do słów, które mogły padać w Katyniu, mogły padać w Auschwitz. To jest ten rodzaj retoryki, który się dzieje wokół także nas”.

  Matka Kurka, używając sformułowania „cygański maczo”, nawiązuje do standardów, które „były w obozie w Auschwitz. Takie standardy wprowadzili naziści”.

  „Miliony Polaków dały nam znać: nie chcemy faszyzacji tego kraju”.

  Takich nawiązań jest w Pana nagraniu więcej. I są to sformułowania mówiąc wprost haniebne. Jakim trzeba być zapatrzonym w siebie narcyzem, jakim chorobliwym egotykiem, żeby krytykę swojej publicznej działalności porównywać do zbrodni hitleryzmu albo komunizmu? Czy zdaje Pan sobie sprawę, że tym głupawymi stwierdzeniami obraził Pan nie tylko tych, którzy stawiają Panu spokojnie przemyślane zarzuty, ale przede wszystkim tych, którzy zginęli w Auschwitz albo w Sowieckiej Rosji od strzałów w tył głowy?

  To nie przypadek, że wielbiące Pana media tych fragmentów z Pańskiego nagrania w ogóle nie wspominają. Nawet wydawcy tychże widzą najwyraźniej, że jest to zbyt trudne do obrony i lepiej udawać, że Pan tego po prostu nie powiedział.

  Rozumiem oczywiście, dlaczego sięgnął Pan po taką retorykę. To stary zabieg polskiej salonowej lewicy: jeśli ktoś w nas uderza, zacznijmy krzyczeć, że faszysta. Zawsze był to zabieg kłamliwy, jednak Pan przesadził o kilka długości. Na takie stawianie sprawy nie ma zgody. Powiedzmy więc wyraźnie: krytyka Jerzego Owsiaka i jego przedsięwzięcia – lub nawet bezpodstawne zarzuty im stawiane – nie są żadnym „językiem nazistowskim” i z totalitaryzmem nie mają nic wspólnego. To tylko kwestia Pańskiej manipulacji lub Pańskiego rozdętego do kosmicznych rozmiarów ego. I szczerze radzę czym prędzej za te słowa przeprosić.

  Po drugie – manipuluje Pan w sposób wyjątkowo podły w sprawie Bronisława Wildsteina, prezesa TV Republika, która zalazła Panu za skórę. Robi Pan to tak, żeby zabezpieczyć się przed ewentualnymi sądowymi skutkami Pańskich zawoalowanych oszczerstw.

  Najpierw zatem stwierdza Pan, mówiąc o Wildsteinie „ten pan”: „wszedł [do IPN] i pan wyciągnął wszystko, co pan miał. Równie dobrze mogę pomyśleć, że pan wyciągnął także swoją tekę”. Wyjaśnienia są tylko dwa. Albo jest Pan skrajnym ignorantem i nie wie, że lista Wildsteina była jedynie spisem katalogowym, nie ma więc mowy o wynoszeniu żadnych teczek. Jeśli ktoś kiedyś mógł wynosić bezkarnie z archiwów bezpieki teczki, to nie Wildstein. Albo wie Pan, czym była lista, a w takim razie jest to czysto cyniczna manipulacja.

  Nawiasem mówiąc, ten fragment nagrania, w którym narzeka Pan także, że „ten pan” nie poniósł do dzisiaj konsekwencji, doskonale pokazuje, jak silnie jest Pan zaangażowany po jednej stronie politycznego konfliktu.

  Dalej dokonuje Pan zabiegu wyjątkowo podłego. Pilnując się, aby nie można było stwierdzić wprost, czy idzie o Wildsteina, czy o kogoś innego, powiada Pan, że spytał Pan kiedyś swojego ojca (przypomnijmy: w milicji od 1945 r., zasłużonego w rozbijaniu lokalnych struktur PSL w jednej z gmin, I i II sekretarza POP PZPR), kim jest „ten pan, który tak dużo o nas mówi”. Ojciec miał odpowiedzieć: „To nasz kolega”. Wtedy Pan szlachetnie zakrzyknął, że nie chce Pan nic więcej o tym wiedzieć.

  O kim jest mowa – niby nie wiadomo, ale ciąg skojarzeń dla słuchających nagrania jest łatwy do wyobrażenia. Albo Wildstein, albo jakiś inny zagorzały Pański krytyk był pracownikiem lub współpracownikiem organów Peerel. Kto – nie wiadomo i o to właśnie chodzi, by rzucić anonimową potwarz.

  Tak się składa, że gdyby zmierzyć opozycyjne dokonania Wildsteina i Pańskie (jesteście niemal równolatkami), mógłby Pan najwyżej zawiązać Wildsteinowi buty. I to nie częściej niż raz w miesiącu.

  Po trzecie – obraża Pan człowieka, któremu zafundował Pan proces karny. O Piotrze Wielguckim powiada Pan: „wariat ze Złotoryi, człowiek niezrównoważony”. Ma Pan jakieś faktyczne podstawy dla tych stwierdzeń? Czy może chce Pan dać Wielguckiemu podstawy, aby on z kolei mógł Pana postawić przed sądem za te słowa?

  Doradza Pan też Wielguckiemu, żeby założył własną fundację i pokazał, na co go stać. To jedna z często stosowanych przez Pana i Pańskich zwolenników manipulacji. Bo większość Pańskich krytyków wskazuje właśnie na ponadprzeciętne wsparcie państwa i mediów, także publicznych, jakim cieszy się Pańska akcja. W roli rzecznika której z fundacji obsadza się z własnej woli minister pracy? To Kosiniak-Kamysz publicznie stwierdził, że WOŚP jest absolutnie przejrzysta. Proszę sobie teraz wyobrazić i odpowiedzieć na pytanie: co napisałyby media, które są z Panem w sojuszu, gdyby minister w rządzie PiS tuż przed procesem w sprawie oskarżeń o niegospodarność publicznie oznajmił, że fundacja Lux Veritatis jest czysta jak łza?

  Nikt nie ma z Panem szans, dopóki takie bezprecedensowe wsparcie istnieje i Pan doskonale o tym wie.

  Po czwarte – formułuje Pan całkowicie absurdalne oskarżenie pod adresem „jednego z posłów” (znów sprytnie bez nazwiska). Kto śledzi spory wokół WOŚP, wie, że chodzi o Artura Górskiego z PiS. Twierdzi Pan w całkowicie oderwanym od reguł logiki wywodzie, że Górski, za sprawą swoich oskarżeń pod Pana adresem, jest współwinny temu, że w zachodniej prasie pojawiają się sformułowania „polski obóz koncentracyjny”. Nie bardzo nawet wiem, jak to skomentować. Tak piramidalnej bzdury chyba po prostu komentować nie warto.

  Po piąte – czy nam Pan grozi? Było już „gońcie dziadygów” z TV Republika. Teraz jest: „Chcecie nam łamać zęby. Uważajcie na swoje”. To jakiś wariant „dawania z baśki”?

  Kuriozalnych momentów jest w Pańskim nagraniu więcej. Jak powiadam, to jedynie część z nich.

  Jak napisałem na początku, nie wiem, czy uznać Pana za cynika czy chorobliwego egotyka. Czy kombinację jednego z drugim. Natomiast Pański występ – rezygnacja „ze wszystkiego”, potem listy od wdzięcznych fanów, wyrazy wsparcia od członków salonu i odpowiednie relacje w mediach – robią na mnie wrażenie słabej ustawki, która ma Panu pomóc w coraz trudniejszej dla Pana sytuacji. Dekoracje się sypią, zza maski podstarzałego wesołka wyziera panika.

  Lubi Pan czasem retorycznie pytać, o co chodzi Pana krytykom i czego właściwie chcą. Ja mam dwa scenariusze, które – mam nadzieję – w końcu się zrealizują i które sprawiłyby, że przestałbym mieć z Panem kłopot.

  Scenariusz pierwszy: WOŚP i Jerzy Owsiak przestają być traktowani specjalnie.Wiele razy apelował Pan, żeby Pańscy krytycy pokazali, co potrafią. To oczywiście demagogia (o czym pisałem już wyżej), ale ja mam inną propozycję: niech Pan pokaże, na co Pana stać bez wsparcia państwa. Niech WOŚP spróbuje działać bez angażowania publicznych mediów, bez dokładania się samorządów do finałowych koncertów, bez aukcji w rodzaju „dzień z wicepremierem”, „dzień z BOR-em” albo „rejs na okręcie MW” oraz bez datków od spółek skarbu państwo i z jego udziałem. Niech pokaże, jak sobie radzi w normalnych, rynkowych warunkach i ile wtedy jest w stanie zebrać. Śmiało, przecież jest Pan świetny i najlepszy. Na pewno się uda.

  Scenariusz drugi: Jerzy Owsiak jasno deklaruje swoje poglądy. Jeśli przysłuchać się Pańskim wypowiedziom, Pańskie poglądy polityczne sytuują Pana gdzieś między lewym skrzydłem PO a centrum SLD. Niech Pan jasno postawi sprawę i wprost zaangażuje się w politykę. Idzie cykl czterech kampanii wyborczych. Na prezydenta raczej nikt Pana nie wystawi, ale na listę do Parlamentu Europejskiego albo do Sejmu czy Senatu pewnie oba te ugrupowania chętnie by Pana wciągnęły. Proszę przestać się krępować. Niech Pan wystartuje, wtedy już bez hamowania się będzie Pan mógł obrzucać obelgami polityków PiS. Zobaczylibyśmy, jak trwały jest Pański autorytet, zbudowany na WOŚP. Która musiałaby wtedy jakoś radzić sobie bez Pana, ale przecież na pewno sobie poradzi, prawda?

  Na odpowiedź nie liczę. A w każdym razie nie na odpowiedź ad rem, bo zakładam, że nawet gdyby potrafił jej Pan udzielić, nie jest to w Pana interesie.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia, zwłaszcza gdyby zdecydował się Pan realizować któryś z opisanych przeze mnie scenariuszy.
 • @Kula Lis 62 19:44:14
  Dziękując za umieszczenie ważnego listu, jednocześnie proszę :
  podaj skąd został zaczerpnięty !
  Dobrze że Wielgucki ma fachowe wsparcie dziennikarza zawodowego,
  wprawnego w takim formułowaniu zdań by uniknąć procesów,
  a równocześnie, potrafiącego wypunktować "chwyty" Owsiaka.
 • @cyborg 20:26:10
  Z wpolityce.pl
 • @Kula Lis 62 19:44:14
  List Warzechy ciekawy, cenny. List człowieka o umysłowości wolnej i silnej. List dziennikarza/publicysty ,który jest lojalny wobec swoich czytelników i odbiorców. Owsiak to gnida ,która żeruje na ludzkich emocjach, to cham i prostak. Poziom jego wstawek wideo na stronie/blogu jest tak mizerny ,że przy nim ,nawet chłopaki ,którzy co jakiś czas odbierają haracze po agencjach towarzyskich to wzory wrażliwości , wysublimowania i intelektualnego oraz kulturowego wyrafinowania. Owsiak sprawia wrażenie piekielnie rozjuszonego. Wali ,pluje na oślep. Dowala wszystkim ,a potem kryje się za parawanem świętego w WSI24 czy GównoWartej. Gdyby większość ludzi obejrzała jak się Jerzy Owsiak zachowuje gdy nikt nie patrzy to nie wiem czy on by uzbierał na przegotowaną wodę w dworcowym barze. Jest taka piękna scenka jak Owsiak przechodzi obok Terlikowskiego w studio WSI24 i rzuca z pogardą przez ramię cały czas idąc "kolego przyjedź na przystanek woodstock to zobaczysz ,zapytaj rodziców i przyjedź". Terlikowski ojciec stada dzieci ,przyjął to upokorzenie. Coś obrzydliwego. Mężczyzna się tak nie może zachowywać (piszę o Terlikowskim). Owsiak wymaga resocjalizacji bo widać ,że z domu nawet jej pierwocin nie wyniósł. Kiedyś pewnie trafi na swego ,który mu wytłumaczy pewne rzeczy inaczej.
 • @cyborg 20:26:10
  Szkoda tylko, że dopiero proces z blogerem wywołuje takie reakcje. Przecież bloger ma dużo mniejsze możliwości, zarówno finansowe jak i techniczne aby się do WOŚP dobrać. Redaktor Warzecha i firma, w której pracuje mają dużo większe możliwości i jak widać nie zechcieli ich użyć, a można podejrzewać, że mogli. Skądinąd dobry tekst Pana redaktora.
 • @cyborg 20:26:10
  Oświadczenia majątkowe jest to najprostsza metoda do wyjaśnienia zamieszania. Dlaczego tego juras i Dzidzia nie zrobią ? Bo wiedzą, że to byłby ich koniec ???
 • @Kula Lis 62 20:39:53
  Zaskoczyło mnie to że nasz megaloman uważa się za personę chronioną
  art 212 !!!!!!!!!!!
  --------------
  Przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej

  art. 212
  § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

  § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

  § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.
 • @cyborg 20:57:50
  Jak podał portal wDolnymSlasku.pl, sąd zdecydował o włączeniu do akt sprawy szczegółowych sprawozdań z ksiąg rachunkowych WOŚP i firmy Złoty Melon. Sam pozwany bloger tak ocenił znaczenie tej decyzji:

  "Włączenie rozliczeń do akt oznacza koniec kłamstw statystycznych płynących ze wszystkich stron: ministerialnych, fundacyjnych, medialnych. Tabelki, duperelki, serduszka, odchodzą do archiwum TVN i GW, na plan pierwszy wkracza „kasa misiu”. Nadchodzi czas twardej księgowości, każda faktura wystawiona WOŚP przez Złotego Melona i Mrówkę Całą stanie się dobrem publicznym, tyle dla ludzkości udało mi się zrobić, reszta mnie kompletnie nie obchodzi".

  To jest źródło narastającej nerwowości Owsiaka. Liczył on wyraźnie, że sąd skaże blogera na podstawie tej samej waty, którą dotąd zamykał usta krytykom - a więc np. ogólnikowego poświadczenia z ministerstwa nadzorującego fundacje o prawidłowym prowadzeniu rozliczeń. Tymczasem bloger trafił w punkt prawdziwie czuły - w rozliczenia WOŚP z firmą (firmami?) Owsiaka. Rozliczenia, w których, gdyby sądzić wyłącznie po zachowaniu twórcy Orkiestry, są niespodzianki.

  Owsiak chciał więc, by sąd rozciągnął na niego wałęsizację prawa, stosowaną w procesach wytaczanych przez Lecha Wałęsa ludziom mówiącym o współpracy byłego prezydenta z SB. Są to rozprawy, na których sędziowie z reguły odrzucają wnioski dowodowe, świadków itp., sięgając po wygodny dla nich - choć jawnie nieprawdziwy - wyrok sądu lustracyjnego z 2000 roku.

  Tego samego chciał, i chyba wciąż chce Owsiak. Dlatego zapowiada, że zarzuci sąd w Złotoryi tonami opowieści o wspaniałości WOŚP. Co oczywiście z procesowego punktu widzenia nie powinno mieć żadnego znaczenia.

  Pytanie, czy Owsiak - sięgając po coraz bardziej histeryczne metafory swojego losu - zdoła wykreować nagonkę na postępujących zgodnie z regułami sztuki sędziów? Czy zdoła ich złamać i zmusić do wałęsizacji procesu? To chyba jego ostatnia szansa. Będzie próbował, bo boi się bardzo. Bełkotliwe sugestie o groźbie "faszyzacji" Polski tak naprawdę są wołaniem do establishmentu o pomoc.

  Oczywiście, Owsiak powinien dostawać wynagrodzenie za swoją aktywność w WOŚP (zostawiam na boku słuszne zarzuty o żerowanie na infrastrukturze państwa przez tę akcję). To już nie jest jednorazowy zryw, zapewne pochłania mu wiele czasu, WOŚP rozrosła się w potężną instytucję, wymaga dużych zdolności menadżerskich. Z racji delikatności tego zagadnienia powinno jednak być ono rozwiązane maksymalnie przejrzyście: konkretna kwota, i deklaracja, że innych przepływów nie ma. Dziś mamy sytuację odwrotną: ostentacyjne deklarowanie ascezy materialnej i powiązania firmy Owsiaka z WOŚP. Powiązania, które zawsze będą budziły pytania.

  Warto też zwrócić uwagę, że gdy pojawiają się kłopoty, Owsiak kreuje się na człowieka łączącego cały naród, działającego w imieniu wszystkich ludzi dobrej woli (co doskonale widać na całym nagraniu). Tymczasem gdy idzie mu dobrze, agresywnie polityzuje całą akcję, zawsze w interesie obozu zwalczającego prawicę.

  Owsiak pozwał blogera wiedziony pychą. Kolejny raz przekonujemy się, że pycha kroczy przed upadkiem.

  PS. Łukasz Warzecha postawił Owsiakowi pytanie: "Czy jest Pan sprytnym cynikiem, czy tylko egocentrycznym narcyzem z wiecznym fochem?". Sądząc po tym, jak Owsiak bezwzględnie i wręcz haniebnie zasłania się zamordowanymi w Katyniu i Oświęcimiu (o których na co dzień, sądząc po jego aktywności, nie pamięta), trzeba stwierdzić: raczej to pierwsze. No, chyba że naprawdę nie wie, co mówi. Wówczas problem jest poważniejszy.
  Jacek Karnowski Źródło: http://wpolityce.pl/artykuly/73823-owsiak-chcial-byc-jak-walesa-ponad-prawem-ponad-dowodami-ale-mu-nie-wyszlo-coraz-bardziej-puszczaja-mu-nerwy-i-widac-ze-czegos-sie-histerycznie-boi
 • @Kula Lis 62 08:08:33
  Arogancja panoszącej się w Polsce plemiennej sitwy równa się jedynie ich złodziejstwom,pogardzie do polskiego społeczeństwa i przekonaniu o nietykalności. Najpierw puszczaja nerwy... a potem przyjdzie pora na zwieracz I wtedy bedzie naprawde po szwejkowsku I smiesznie...jak sie nam syn pulkownika MO zesra na schodach! Zaciekawiło mnie, że Owsiak zapytał się swojego taty, pułkownika MO kto to jest ten co wyniósł zawartość IPN na pendrivie. A tata odpowiedział: synku to nasz kolega !!!!!!!!!!???????? on wyraźnie sugerował publicznie, że Bronek W. był milicjantem albo i lepiej. Cały popis Owsiaka z dymem Oświęcimia i Katyniem można obejrzeć na Owsiak net. Zranione zwierzę kąsa na oślep. Ciekawe jaki będzie finał tego odlotu kosmicznego Owsiaka. Cosik mi się widzi że Łowsiak zawiódł swoich mocodawców , przecież michnikowszczyzna okrzyknęła go świeckim świętym a tu się okazuje że to jakichś kudłaty rogaty z długim nosem i klejącymi się łapkami , jak doszło jeszcze bolszewickie poglądy i pochodzenie ! Ale będzie to chyba taka nowa świecka tradycja że świecki święty zamiast aureoli będzie nosił kajdanki na łapkach żeby więcej nie kradł ? Ciekawe czy mu się przypomni gdzie ten słoik z kasiorą zakopał ?
 • @cyborg 20:57:50
  Matka Kurka- Piotr Wielgucki to symbol samotnej walki jednego blogera z patologiami państwa. W innej sprawie musiał bronić wolności do trafnego nazwania rządzących państwem. Przypomina kanadyjskiego Arnie Lemaire http://www.savetubevideo.com/?v=rfA1ZSu5Y8U Jedna święta krowa ,właściciel fundacji kidprotekt już odpowiada przed sądem. Myślał ,że jak jest ze Singerów to jest nietykalny. Los Jakuba Singera dedykujemy panu Owsiakowi jako mementum.Bo dzisiaj to on oskarża a jutro oskarżać będą jego. J Singer zwiedzał świat za forsę fundacji o co jest oskarżany a Owsiak robił to samo. Singer używał fundacyjnych ciuchów, perfum, biżuterii a Owsiak rozbijał się wózkiem za 250 tys zł też fundacji. Co prawda kluczyki ciepnął gdzieś nad rzeką w ramach totalnej rezygnacji (nie wiadomo z czego) a teraz na czas procesu będzie jeździł rowerem bez land niczym ojciec Mateusz. To już nie lepiej by było ,żeby jako prezio fundacji dostawał godną pensję zamiast tych alpejskich kombinacji ? Skoro ciężko pracuje to musi zarabiać .Tylko po co te fochy, że nie żyje z puchy tylko z wykładów, witraży i produkcji programów .
 • @Kula Lis 62 08:23:35
  Owsiak zagroził, że przywiezie dwa tiry dokumentów a ten zuchwalec Kurka powiedział, że chce tylko papierka w formacie A4 w jakimś księgowym excelu na pendrive. No tego już Owsiak nie wytrzymał. Żądać od Owsiaka rozliczeń i przepływów gotówki to tak jakby żądać uprawnień od Chrystusa na nauczanie. To musi śmierdzieć dymem palonych żydów i mordem katyńskim o faszystach nie wspominając.Tak postępowali Hitler, Stalin, Dzierżyński, Beria, Himler, Mao Tsetung, Kim Irsen i synowie, Hugo Chavez, Chegewara, Fidel Castro, Bierut, Gomułka z u i Ó, Moczar, Cyrankiewicz, Światło, Pinochet, Franko i MACIEREWICZ(gaśnie światło i grzmi i się błyska). Cały postępowy świat potępia okazanie rozliczeń fundacji i okolicznych melonów. Przecież wystarczy jedno słowo świętego inaczej i powinno być po sprawie. Moim zdaniem tak zachowuje się człowiek który wie że wyjdzie na jaw jego wielki szfindel. Zwieracze puszczają, bedzie wielki smród, chyba że pan Owsiak ze wszystkiego sie rozliczy ale to raczej nie nastąpi.
 • @cyborg 20:57:50
  Owsiak nie pozwał Wielguckiego w trybie ochrony dóbr osobistych (art. 24 k.c.), ale postawił w stan oskarżenia prywatnego za zniesławienie (słynny art. 212 k.k.). To zasadnicza różnica i nb. zasadniczy błąd Owsiaka i jego prawników. Pzdr!
 • @cyborg 20:57:50
  Znacznie więcej dzieje się na blogu kurki kontrowersje.net Dzisiaj przyłapano jednego fanatyka Owsika, będzie miał sprawę w sądzie za groźby karalne. http://kontrowersje.net/pierwszy_z_brzegu_do_prokuratury_potem_do_celi_pe_nej_przystojnych_recydywist_w_i_tak_b_dzie_z_ka
 • @cyborg 20:57:50 Relacja świadka z procesu.
  ktoś z boku (gość) (83.5.53.***) dzisiaj, 11:35 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Byłem na procesie w Złotoryi. Pan mecenas Zagajewski się pogubił a Jurek sprawiał wrażenia słupa, który nie wie jak funkcjonuje ,,jego" fundacja.Pamięta drobne szczegóły zakupów sprzętu - jakby to był jego konik, natomiast jeśli chodzi o kasę, opowiada bzdety. Od jego ludzi z ,,Pokojowego Patrolu" usłyszałem: kosę mu wjebać (tzn.Wielguckiemu). Żaden pismak nie napisał o tym, że Owsiak próbuje ordynarnie przekupić społeczność lokalną , przywożąc do szpitala w Złotoryi sprzęt do resuscytacji. Sędzia okazał się całkowicie odporny na wszelkie naciski i dopuścił wnioski oskarżonego, o okazanie dowodów bezpośrednich. I teraz Jurek dostał pomieszania zmysłów, jak sam to nazwał : pojebało go. Ale kluczyków od Land Rovera Discovery nie odda, ani służbowej komóry. Ani prezesury w Złotym Melonie , co przynosi straty.Tak jak Dzidzia - swojego etatu.
 • @Kula Lis 62 11:39:27
  Ofsiku ubecki pajacu dawaj faktury na stół. Rozlicz się jak każdy obywatel w tym nędznym kraju i to wszystko. Nie skacz po stole jak małpa, nie pajacuj tylko rozlicz się uczciwie, przedstaw dokumenty, rozliczenia. Obracasz groszem zebranym przez tysiące dzieci więc uczciwość i przejrzystość w dokumentach i działaniu obowiązuje bardziej jak innych. Babcia klozetowa, taksówkarz, fryzjer i tysiące innych musi posiadać kasę fiskalną i się rozliczać. Jeżeli uważasz, że zostałeś pomówiony przez blogera to nie rób z siebie pajaca tylko przedstaw faktury, rozliczenia przed sądem. Wygrasz sprawę jeżeli jesteś czysty i po krzyku. Jeżeli zajmujesz się działalnością charytatywną to nie politykuj, nie urządzaj za użebrane przez dzieci pieniążki pijacko- narkotykowych spędów na które zapraszasz POlitycznie poprawne autorytety i pierzesz tym młodym ludziom mózgi. Przestań też pierdolić jakobyś urządzał to taplanie w błocie z oprocentowania na lokatach bankowych. Idź do banku i zobacz jakie dzisiaj jest oprocentowanie i okaże się, że dzisiejsze oprocentowanie nie wystarczy nawet na zakup papieru toaletowego na obsługę "łódstoku". Poza tym zbierasz na zakup sprzętu medycznego czy na lokaty bankowe??? Powiedz dzieciom i ich rodzicom, że będą zbierać na narkomanów i pijaków to wątpię aby więcej wyszli na żebry. Reasumując. Jeżeli uważasz, że zostałeś pomówiony i jesteś czysty dawaj dokumenty potwierdzające Twoją niewinność i bloger zostanie skazany za oszczerstwa. Nie pajacuj, nie skacz jak małpa po stołach chyba, że masz kłopoty z głową.
 • @Kula Lis 62 12:46:09
  Cyrku z szefem WOŚP ciąg dalszy. Rzecznik Praw Obywatelskich: "Mimo że pan Owsiak przesłał mi odznakę, ja ją oczywiście odeślę z powrotem. On zgodził się ze mną" http://wpolityce.pl/wydarzenia/73852-cyrku-z-szefem-wosp-ciag-dalszy-rzecznik-praw-obywatelskich-prosimimo-ze-pan-owsiak-przeslal-mi-odznake-ja-ja-oczywiscie-odesle-z-powrotem-on-zgodzil-sie-ze-mna I proszę na naszych oczach wyrósł kolejny "człowiek honoru", chciał zrezygnować, ale wszyscy oczywiście błagali go prawie na kolanach, aby został. Po długim namyśle, jak kapryśny bachor, zgodził się łaskawie zostać. Wszyscy odetchnęli z ulgą. KURTYNA. Ale cyrk! Owsiak ma dbać o chorych zamiast państwa. Żebranina i dziadostwo. A cha, teraz już wiadomo skąd Jerzy Owsiak mógł wziąć swoje poglądy na temat "leczenia" (czytaj eutanazji) osób starszych. On o tych sprawach dyskutował w Radzie Społecznej przy Rzeczniku Praw Obywatelskich! Czyli taką przyszłość nam szykują władze a Owsiak i jego WOŚP miał być tylko jednym z podwykonawców.
 • @Kula Lis 62 12:51:42
  Bardzo trudno dostać się do specjalisty leczącego osoby starsze a skoro Pan Owsiak wg Pani RPO zajął się ich leczeniem to poproszę o kontakt do niego. Przy referencjach RPO rozumiem,że jest to osoba wykwalifikowana bo byle kogo by nie rekomendowała. Czy jest szansa dostać się do niego na wizytę w tym roku i czy jest ona finansowana przez NFZ? Macho Owsiak ma wrażliwe palce. Nie lubi jak mu na nie patrzą. "Nie będzie się zabawić za co,nie będzie za co wziąć na ząb bo mnie paluszki czucie tracą na taki społeczny ziąb!" Problemem jest chęć ukrycia przez Owsiaka rzeczywistego obrazu przepływów finansowych w WOŚÞ . Coraz bardziej uzasadnione robi się podejrzenie , że Owsiak nie jest uczciwy. Tylko przedstawienie szczegółowej dokumentacji może oczyścić Owsiaka . Mieszanie się do sprawy Lipowicz nie służy interesowi społeczeństwa. Na leczenie ludzi starszych i wyposażanie oddziałów geriatrycznych premier Donald Tusk zdziera z nas podatki . Jeśli gdzieś te pieniądze giną ,to sprawę należy wyjaśnić . To byłoby zadanie wspaniale uzasadniające istnienie urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich i ponoszone przez nas wszystkich koszty utrzymania , nie najlichszego , Lipowicz .
 • @Kula Lis 62 11:39:27
  Kochany !
  Już podałem treść słynnego paragrafu 212 !
  Ja złośliwy jestem - nie podałem następnego !
  My Polacy mamy dziwną cechę : łapiemy jeden paragraf i myślimy że to
  wszystko. Nie !
  ---
  art. 213
  § 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy.

  § 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut służący obronie społecznie uzasadnionego interesu; jeżeli zarzut dotyczy życia prywatnego lub rodzinnego, dowód prawdy może być przeprowadzony tylko wtedy, gdy zarzut ma zapobiec niebezpieczeństwu dla życia lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego. inne wersje

  art. 214
  Brak przestępstwa wynikający z przyczyn określonych w art. 213 nie wyłącza odpowiedzialności sprawcy za zniewagę ze względu na formę podniesienia lub rozgłoszenia zarzutu

  -----
  Ze względy na ten artykuł : SĘDZIA NIE MÓGŁ NIE ZARZĄDZIĆ DOWODU PRAWDY !!!!!!!!
  Trzeba będzie poradzić się radcy prawnego i coś napisać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

 • Iza
  posty: 355 komentarze: 3547
 • posty: 170 komentarze: 8932
 • posty: 356 komentarze: 334
 • posty: 118 komentarze: 508
 • posty: 225 komentarze: 8610