Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
281 postów 4412 komentarzy

cyborg

cyborg - Laserem w mrok - z innej niż myślisz pozycji.

Waldemar M. na Rektora !!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie mogę być obojętny wobec ofensywy ciemnoty i analfabetyzmu. Zrównywanie anynauki z nauką , promowanie plującego jadem analfabety w dziale "nauka i technika" zaprzecza idei internetu.


 

Wywalmy  skostniałe metody badawcze, wysoką specjalizację oraz ufność w instrumenty i uznane autorytety. Zatrudnijmy  ludzi renesansu poruszających się pomiędzy matematyka, fizyką, medycyną, alchemią. astrologią a np. sztuką i magią, odkryć dokonujących na zasadzie OLŚNIENIA  i dzięki lateralnym procesom mózgowym (skojarzenia, intuicja, nadpercepcja etc..) a nawet dzięki snom !

Zlikwidujmy do końca laboratoria, intuicja zamiast pomiaru ! Wprowadźmy jako zasadę proponowaną tu u (nas?) na portalu metodę: ja wam mówię jaka jest prawda, a jak się nie podoba to udowodnijcie że nieprawda, wy sk****syny !

To co ? Zmieniamy zakładkę na "Paranauka i inne bzdury" ? Nie okłamujmy ludzi że znajdą tu wiedzę. Zgodnie z Prawem Murph'ego : 90% wszystkiego jest gówno warte, ale to my dosypujemy gówna.

Źródłem inspiracji i kroplą która przelała kielich rozczarowania była notka ŁŁ. Następne notki w dziale "ROZRYWKA".

 

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • :)
  http://www.youtube.com/watch?v=oOKKmyi318Y
 • @Torin 08:27:02
  Tym razem mnie troche poniosło. ;-p
 • @cyborg59 08:47:13
  http://www.youtube.com/watch?v=IwUmNQFJhx4&feature=relmfu
 • @cyborg59 08:47:13
  Zazwyczaj nie mam nic przeciwko osobom, które przedstawiają swoje poglądy na kwestię nauki. Jako, że nauka jest jedna w większości są to tylko poglądy. Kiedyś z nimi dyskutowałem, ale od czasu poznania nowej kategorii "posiadających poglądy na naukę", nie akceptujących rzeczowych argumentów fanatyków bądź oszustów, zwątpiłem.
 • @Andarian 09:11:21
  Nie mniej jednak myślę, że Łażący Łazarz ma w jednej kwestii odrobinę racji. Całkowita ignorancja większości kół naukowych dla osób bez tytułu jest zjawiskiem karygodnym. Pracowałem z naukowcami z AGH, pracowałem z naukowcami z UJ, pracowałem też z naukowcami z Los Alamos. Wszyscy oni mieli osiągnięcia, wszyscy pluli na środowiska uniwersyteckie, jako te, które zainteresowane są w grantach, a nie osiągnięciach. Wszyscy oni też chcieli współpracować ze mną, bidnym technikiem elektronikiem, a różnica w literkach przed nazwiskiem nie była dla nich powodem do tego by nie słuchać co mówię. Świat nauki przeżywa kryzys.
 • @cyborg59
  Widzisz, więcej tu humanistów niż inżynierów. Pojęcie nauki też jest rozmyte i nieutrwalone. Nie tak dawno usiłowałem wytłumaczyć, że filozofia nie jest nauką. Niewielu przekonałem.
  Nauka ma swoją metodę i swoje dogmaty. Nie jest to aż tak skomplikowane. Ale jak zacząłem siię pytac, jak to sie sądowo mówi, powoda twojego apelu o zastosowanie falsyfikacji, to dostałem zapytanie co to jest.
  Fakt, są geniusze, którzy doznają olśnień. Z zapartym tchem czytałem o pojedynku takiego genialnego astrofizyka Chanrasekhara, którego poniżał i wyśmiewał drugi wielki w tej dziedzinie sir Eddington. To się zdarza. Podobnie, jak ze wspomnianym gdzie indziej Teslą, któremu Edison ukradł wszystko, co tylko mógł.

  Niedopuszczalnym natomiast, jest publikowanie niedowiedzionych teorii, jako faktów. Faktów niezbitych, choć objawionych.

  Nie mniej, zgodzisz się, że w fizyce jest niezły burdel.
 • Niedawno, jeden z autorów, chyba Jerzy Wawro.
  Sformułował tu postulat podniesienia poziomu Portalu, przez jego "uelitarnienie".
  Znaczy, że my, biedne misie won, Nowy Ekran tylko dla profesjonalistów.
  To by było zaprzeczeniem sensu istnienia tego miejsca.
  Dlatego- Waldemar M powinien tu być.
  p.s. Edison nie miał żadnych tytułów, dopóki nie dochrapał się wielkiego laboratorium i ekipy pracowników, musiał być traktowany niepoważnie.
  A casus Łągiewki- zawstydzającego akademików, doświadczalnym potwierdzeniem swych pomysłów.
 • @jazgdyni 09:26:25
  Nie do końca się zgodzę, że filozofia nie stanowi nauki. Logika stanowi metodę badawczą, natomiast obiektem badanym jest właśnie nauka.

  Z założenia filozofia przy użyciu logiki i w oparciu o osiągnięcia naukowe miała budować tezę o roli człowieka i sensie życia ludzkiego. Wbrew pozorom bardzo naukowego tematu. "Rola człowieka w systemie nazywanym rzeczywistością."

  Problem polega na tym, że od czasów "interpretacji kopenhaskiej" filozofia właściwie nie istnieje. Interpretacja kopenhaska zabiła filozofię, ustanawiając niejako jej ultymatywną teorię. Praktyka jednak po 80 latach zaczyna wykazywać, że jest błędna.
 • y
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oOKKmyi318Y
 • Ha
  Miło, że moja notka skłoniła Cię do dyskusji. Myślę, że to pierwszy sukces nieszablonowego i niehierarchicznego podejścia do wymiany myśli na NE.

  Nie unikasz jednak manipulacji, to że namawiam do wsłuchiwania się w argumenty osób uznawanych za autsajderów nie oznacza jeszcze, że uważam iż każdy autsajder ma rację.

  Gdyby nie wariaci, szaleńcy, autsajderzy, dyletanci i osoby nietuzinkowe wyłamujące się ze schematów myslenia i oficjalnie uznanych struktur dziś nawet byśmy nie byli na poziomie ludów wojowniczych. Ktoś pierwszy musiał wpaść na pomysł, że konia można dosiąść i założę się, że wśród tzw starszyzny nie spotkało sie to ze zrozumieniem.

  Pozdrawiam
 • @waldemar.m 09:39:58
  Nie przejmuj się; większość Twoich adwersarzy jest głupia i ma pchły.
  I dlatego muszą się ciągle drapać.

  PS. A prawa fizyki i tak mają statystyczny charakter. Inaczej nie byłoby cudów.
 • @Andarian 09:42:18
  Obaj mamy rację - częściowo.

  Otóż, to co zasadniczo na świecie okeśla się nauką, u nas nosi nazwę - nauki ścisłe.
  Więc zgoda, filozofia, obok socjologii, ekonomii jest nauką, lecz nie jest nauką ścisłą.
  Nie ma aparatu i metody nauki ścisłej.

  Ja generalnie jestem ustępliwy i zgadzam sie, że to tylko przekładanie klocków i zabawa terminami.

  To co stało się w kopenhadze, nie tylko zadało cios filozofii, ale też namieszało w całej fizyce i biologi i chemii.

  A tak naprawdę, warto by się zastanowić nad antropocentryzmem, na który tak wszyscy plują. Ale czy słusznie? Wyjaśnienie tego dużo by unormowało. No i koniec z tym nieustannym redukcjonizmem!
 • @waldemar.m 11:04:50
  To jest oczywiste !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Obskurantyzm jest formą grabieży czasu ! Ja jestem w stanie stosunkowo szybko ocenić wartość spekulacji. Młodemu jednak, nawet gdyby to była
  naukowa prowokacja, może to poważnie namieszać w głowie.
  To jest szkodnictwo !
 • @Andarian 09:42:18
  Przeczytaj prosze "Podróże z Awicenną" bo w mojej opinii sie mylisz.

  Bohr niekoniecznie miał rację. Przeczytaj też to:

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/75,slamazarnosc-tachionow-czyli-miejsce-boga-w-fizyce

  Pozdrawiam
 • @brian 09:29:12
  U Pirxa były odnośniki i linki do Łągiewki . Wybacz facet uważa że ekspediuje
  energię w czwarty wymiar. Kocham fantastykę lubię jak ktoś potrafi sugestywnie pokazać odmienny świat.... ale stąpam po ziemi.
  Ty po prostu czytałeś że zawstydza ... a ja widziałem ten hamulec zanim go
  Łągiewka wynalazł.
 • @cyborg59 11:52:40
  Istotnie, z Łągiewką był raczej ten problem, że wynalazł, nazwał, a szkulone powiedzieli, że takiego cósia nie ma i nie działa. na co Łągiwka, że jest bo działa! I się w koncu po wielu perypetiach chłopaki, nie bez złośliwości, dogadali, że jest i działa, tylko nazywa się inaczej i klawo jak cholera, albo i nie. Cały czas dochodzą, czy klawo. Sprawę rozkminiania wynalazku raczej już zamknęli.

  Ale ogólnie...ogólnie to:
  http://www.youtube.com/watch?v=oOKKmyi318Y&feature=player_embedded
 • @autor
  Nowy Ekran jest portalem blogerskim, na którym nie ma cenzury (poza przypadkami trolli). stąd też nie można zabronić publikowania poglądów nawet bezsensownych. łowca UFO, wynalazca perpetuum mobile i przystawki telepatycznej dr Pająk też mógłby tu pisywać. Na szczęćie nie pisuje. świat roi się od takiej pseudonauki. niedawno znalazłem film "genialnego" Serba, który pracuje nad perpetuum mobile opartym na zwykłym wahadle ...

  co zatem zrobić z takimi bzdurami ?

  liczyłem na to, że znikną pod natłokiem tekstów merytorycznych. a tymczasem z tym jakoś się nie śpieszycie :(

  proszę o konstruktywne propozycje. tym bardziej, że widzę tutaj osoby piszące ciekawie, których teksty chętnie publikowałem w tym dziale.
 • @cyborg59 11:52:40
  Coś tu nie tak ze zrozumieniem.
  Pomysł Łagiewki teoretycznie jest prosty jak dzwon. Jako, że energia jest funkcją dwóch parametrów - masy i prędkości, Łagiewka w hamulcu odbiera energię, dając bardzo dużą prędkość w krótkim czasie wirującym elementom (akceleracja, przy małej bezwładności układu odbiorczego)

  I tyle
 • @Łażący Łazarz 10:00:31
  W latach '60 redakcja Młodego Technika dział "pomysły ciekawe, szalone
  i takie sobie" uznała pomysły (moje) napędzania szczoteczki do zębów i
  narzedzi do pedicure silniczkiem elektrycznym za "szalony".
  Dostalem kolejną lupę z rączką. Gdyby uznano za ciekawy dostałbym
  dyplom !! Na ścianę.
  Pytanie : co by było gdybym rozczarowany trafił w szpony szarlatana
  który skutecznie odciągnął by mnie od nauki ???
 • @jazgdyni 10:36:02
  polecam mój nowy wpis. Poruszam tam ten temat szerzej.
  http://spodlasu.nowyekran.pl/post/56634,szczypta-filozofii-dla-inzyniera

  Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
 • @waldemar.m 09:38:22
  A ja pragnę zwrócić uwagę na tę okoliczność że jak rozszyfrujemy
  STW i OTW to zobaczymy słowo "TEORIA" czyli przypuszczenie, przemyślane ale nie udowodnione doświadczalnie.
  Z tym doświadczalnym potwierdzeniem też nie jest to prawda tylko twierdzenie. Ja co prawda potrafię z opisu, bez schematu zrobić to samo co
  Wy , tyle tylko że ja potrafię nastawić "poziom wyzwalania podstawy czasu".
  Wtedy nie potrzeba akumulatora ( jakiej to firmy ??). Tak, tak mam taki
  oscyloskop (może półkę wyżej).
 • @cyborg59 11:52:40
  Gdzie by nie ekspediował energii- jego mechanizm działa.
  A nasi, pożal się Boże, eksperci, od razu gremialnie stwierdzili, że "To" nie ma prawa działać- bo Łągiewka nie ma dyplomu.
  Jeśli , Cyborgu, widziałeś ten mechanizm wcześniej, to cabas samouka z Kowar za frak i o plagiat.
  Chyba, że widziałeś go u niego:))
  A swoją drogą, ciekawe, jak tam losy jego (czy nie jego:)
  wynalazku, ponoć jest zainstalowany w Mac Larenach.A jeden z koncernów, chyba VW chciał kupić licencję.
  Być może, w celu zapuszkowania w sejfie:(
 • @brian 13:20:33
  próbowałem zweryfikować news jakoby NASA interesowała się "wynalazkiem" Łągiewki. niestety znalazłem tylko tyle, że wymienił listy z jakimś amerykańskim geologiem, który kiedyś wykonał chałturę dla NASA.

  Łągiewka robi wokół siebie jazgot. ma firmę do robienia PR. gawiedzi demonstruje rozpędzony do prędkości 5-7 km/s F126 P który ponoć zostaje cudem uratowany przez ten "genialny wynalazek" ...

  ludzie, którzy ośmielą się napisać teksty krytyczne wysyłają listy z pogróżkami. a konkretnie z pogróżką pozwu sądowego o sporą kasę.

  swego czasu dałem w komentarzach link.
 • @jazgdyni 09:26:25
  O filozofi w domu po.. (przepraszam) w domu gdzie jest p. magister z odetkanym przewodem- do czasu zatkania- się nie mówi.
  Nie mówi się również o tym gdzie i w jakim charakterze pracować.
  Nauki ścisłe oddzieliły się od filozofii stając się 'doświadczalnymi'.
  Specjaliści od Enigmy ukończyli matematykę na wydziale filozofii.
  Nie wydaje Ci się że jest tak: praca, praca, OLŚNIENIE, cholernie dużo pracy
 • @Andarian 09:11:21
  Mamy te same doświadczenia. Moje od '74 , wtedy wszyscy w instytucie
  byli magistrami (naukowcy), zadzieranie nosa zaczęło się wraz ze stopniami.
 • @waldemar.m 12:42:27
  panie Waldemarze m.

  nie chcę podejmować z Panem dyskusji odkąd nazwał mnie Pan publicznie
  sk********m i gnidą. po prostu nie ten poziom.

  inna rzecz, że jestem w niezłym towarzystwie, na przykład blogera Eine (z S24) nazwał waldemar "śmierdzącą padliną" a znanego profesora fizyki: "tłumokiem z betonem zamiast mózgu".
 • cyborg59
  Ciekawe, że na nE ilość aroganckich kretynów rośnie i - co ciekawsze - są oni promowani! Podobnie jak byłe WSIoki i ich małżonki!
  Mają ci oni wszyscy zbliżony poziom analfabetyzmu i buty.

  To znaczy w sumie, można się było tego spodziewać
 • @Andarian 09:42:18
  Oni wiedzieli co robia wycofując filozofię.
  A tak na marginesie - nadal niewiele wie sie o człowieku i dlatego cała edukacja leży.
 • @waldemar.m 20:49:41
  Rezus - idioto, to jest małpa, nb.znacznie mądrzejsza i lepiej wychowana od ciebie.
 • @
  jeszcze trochę inwektyw a ludzie zaczną przekonywać się do elektrino ...
 • Ale jaja
  też wpadłem, że Łazarz stanął po stronie Waldemara M. chociaż nie wprost. I bardzo dobrze. Potwierdzam, że cenię Waldemara i to co publikuje. A na NE wystarczy miejsca i dla cyborga59 i dla Waldemara.
 • @Łażący Łazarz 10:00:31
  "Ktoś pierwszy musiał wpaść na pomysł, że konia można dosiąść "

  no cóż byli pewnie i tacy, co wpadli na pomysł wydojenia byka ...
 • @sigma 21:10:55
  no niech spyta tego Bazijewa ...

  kandydat nauk Dżabrail Bazijew jest zoologiem, nie zajmował się co prawda, rezusami, ale powinien wiedzieć.
 • @jazgdyni 09:26:25
  "Nauka ma swoją metodę i swoje dogmaty" ... a w dyskusjach naukowców właśnie filozofia wykluczana jest poza naukę właśnie dlatego, że ponoć ma "dogmaty". Mamy więc sprzeczność. Co rozumiesz przez dogmaty?
 • Pytanie do Monsieur Waldy
  Czy mógłbym zapoznać się z indeksem cytowań lub chociażby z listą publikacji w recenzowanych czasopismach. To jeden ze sposobów oceniania dorobku,
  bo chwalić się i obrażać interlokutorów, to i waldemar m. potrafi.
 • @Pirx 22:48:03 .......znowy strzał w stopę ! O,o-o-o !!!!!!!!!!!
  A.Ooo-inseminacji to , pewnie usłyszeli o jakiegos Pirx'a (ale samogwałt), Bywa i tak. No/nie?
  Al'e-z kocim przyjaznym pozdrowieniem : Miauuuuuuuuuuuuuuu!
  ______________________________________________
  brian 20.03.2012 13:20:33
  //Edison nie miał żadnych tytułów, dopóki nie dochrapał się wielkiego laboratorium i ekipy pracowników, musiał być traktowany niepoważnie.//

  Mylisz się (ale, tylko-nieco ;) Edison "niema" wielu zasług (jeni 1024 patenty) . A-te są zasługą przede-wszystkim jego Matki. Zabrała go ze szkoły (zresztą "szkółki niedzielnej")- po 2 tygodniach. No i dokonał tego , czego dokonał....stał się też prekursorem nowoczesnych badań naukowych. Mało kto o0-tem pamięta
  pzdr___________________________________

  @ Waldemar.m - nie pennkaj !
  Tylko powiedz. A aótórofi , wp*ę "lufę do indexa"!
  Kfity mam, z odpofrtnej p(uó)łki . Jak nie, to wyślemy Mu razem córv-erem "sondem lambada". Niech ją fsadzi se, tam, gdzie kotom sie mieżży tremperaturę. NiechSie stara i zmienia-trzyma..... "kryteria oceny".
  Ssorki miałem nie-gada-dz

  Wszystkiego co najlepsze. Zdrowia
  (a , wal jak cepem!)
 • @tfur-ja 00:36:32
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
 • @tadman 00:24:59
  Prosiłem o to samo. To takie proste - mówię mądrze, to mnie inni cytują. Ta metoda jakoś w Polsce nie daje się ustanowić. Leprze jest zakrzyczenie i sponiewieranie przeciwnika.
 • @waldemar.m 20:49:41
  Niech się p. tak nie podnieca po
  p.dekiel wyrwie ,
  a my p. wyekspediujemy w kosmos
  szybciej niż p.się tego spodziewa.
  List gończy chyba nadal aktualny?
  "Jednostka poszukująca: KMP Włocławek Wydział Kryminalny, 85-090 Bydgoszcz, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, (0-52) 588 1192, (0-52) 525 5580, dyzurnykwp@kujawsko-pomorska.policja.gov.pl, na podstawie: Art. 286 § 1 Oszustwo - typ podstawowy"
  Całość tu:
  http://3i4.nowyekran.pl/post/27179,poszukiwany-waldemar-mordkowicz

  Pańskie tam komentarze bez komentarza:)))
 • @waldemar.m 08:17:52
  Szantaż?
  Nie fakty .
  Jeszcze dziś zapytam NE jak to się dzieje że ,
  ludzie o takiej jak pańska
  konduicie mają prawo publikować
  cokolwiek na tym forum bo mnie z takim towarzystwem jak pańskie nie po drodze.
  To na początek.
 • @@@
  Bardzo przepraszam !
  Poprzednią noc miałem pracowitą , nad ranem kiedy mialem się kłaść spać
  notkę opublikował ŁŁ a to tak podniosło mi ciśnienie że wysmażyłem swoją.
  Ciśnienie nie odpuszczało więc gotową rezerwową notkę o elektrowniach jądrowych przerobiłem nieco by pasowała do dzialu "Rozrywka" i pusciłem.
  Redakcja nie dopuściła do rokoszu i przeniosła artykuł, z mocy jej danej,
  do "Społeczeństwo" . Wieczorem padłem .
  (Tyle wyjaśnienia nieobecności)
  Zasadniczą przyczyną napisania TEJ notki był protest przeciwko tezie ŁŁ
  że należy wpuścić paranaukę do uczelni i szkół !! WARA !!
  Już wpuściliście eksperymentatorów wprowadzających "ciekawe i przyszloścowe tematy społecznościowe" a rodzice muszą uczyć dzieci w domu. Muszą bo w następnej klasie zakłada się że dziecko już umie przenosić na drugą stronę równania, podstawić za zmienną.
  A co na portalu ????
  Jeżeli łatwo zgodzono się na podział R. Katolicka - Religie (??!!) to dlaczego nie : Nauka-technika.........Paranauka-Fantastyka ????
  Rozwiązuje to sprawę Paraliteratury oraz literatury z pogranicza czyli
  Paranoidalnej Powiesci Grozy i Faktu "Jaja bzdyklaczy" ?!!!
 • @tfur-ja 01:08:45
  Nie mam bladego pojęcia czy nie powinienem kasować takich wklejek.
  Nie wiem co się pod nimi kryje.
  Nie stanowią sensownego władu w dyskusję.
 • @brian 09:29:12
  "Waldemar M powinien tu być."

  Alez OCZYWIŚCIE ! Ale w osobnym dziale (oddzielonym płotem pod wysokim napięciem "elektrino", od normalnych. Ten dział- np. "Hyde Park nauki", lub "furiaci"
  Nie można robić "urawniłowki", bo co lepsze umysły - n ie to, że odchodzą, ale - nie mogą się zmusić do wejścia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:19:26
  Błąd logiczny: Nauka powstała z PEWNOŚCI istnienia rzeczywistości - i pewności PRAW .
  Cuda sa po to, by nam uświadomić, że Stwórca jest Panem wszystkiego, nawet Swych praw.
 • @waldemar.m 06:00:27
  http://www.sciencephoto.com/image/213513/large/G3520008-Taking_blood_sample_from_Rhesus_Macaque_for_DNA-SPL.jpg
 • @Mirosław Dakowski 09:51:53
  Ponieważ ŁŁ jest z Panem na "TY" to może przy "kawie" uda Mu się przetłumaczyć że jeżeli dojdzie do kolejnej prezentacji za pieniądze,
  to już nie będzie dyskusji zaskoczonych sytuacją blogerów, nie będzie
  próby ratowania sytuacji. Raz mogliśmy zmarnować czas , choćby po to
  by wykazać że JEDEN (człowiek?)*, trollując, może zmarnować czas wielu.
  Tylko raz !
  * nie odmawiam prawa do człowieczeństwa !! Mam podstawy twierdzić że
  z nicka korzysta wiecej niż jedna osoba.
 • Rozumiem Cię.
  Ale nie mam chęci nawracania. Wg mnie reakcją winna być praca u podstaw. - Jak to zgrabnie ujął Łysiak w Malarstwie białego człowieka - niech posiadający wiedzę podadzą ją prosto dla chętnych. Dobry pokarm obroni się sam.
  Miłego dnia.
 • PS.
  Sama miałam kiedyś na swoim blogu wsród egzotycznych gości niejakiego Adolfa. Z postępem czasu porastał w tytuły i rację:). Ogrzewał się wirami wodnymi. Urządzenie nie działało u katolików:).
  Rąsie mnie opadli...
 • @bez kropki 13:57:54
  Opublikowanie indeksu nie zamyka dyskusji pod tą notką!
  Miło że J-23 znowu nadaje ! Przestali dymić i wypalać ?
 • @cyborg59 14:16:48
  Przestało dymić samo. Wygaslo na skutek braku paliwa (wypaliło się do gołej ziemi, jak po najeździe tatarskim albo innym podobnym; ładnych parę hektarów poszło z dymem).
  Wypalanie idzie dalej swoją drogą, albowiem "chłop żywemu nie przepuści". Co gorsza/głupsza biorą się za to wypalanie także ci, którzy NIE uprawiają ziemi. Żadnej. Tak se wypalają. O, tak. "Bo czeba i jusz."
  Ot, kolejny przejaw w zakresie stanu mózgów społeczeństwa. Popkultura, popnauka i inne takie pop-ierniczenia. W ciekawych czasach żyjemy, by je szlag;).
 • @bez kropki 13:57:54
  Adolf nazywał oficjalną fizykę 'żydonauką'.

  to jego genialne tachionowe perpetuum mobile mogło nie działać na skutek spisku żydowskiego.
 • @Mirosław Dakowski 09:54:38
  Nie sądziłem, że jest Pan materialistą.
  Aż tu...
 • @bez kropki 13:57:54
  "Sama miałam kiedyś na swoim blogu wsród egzotycznych gości niejakiego Adolfa. Z postępem czasu porastał w tytuły i rację:). Ogrzewał się wirami wodnymi. Urządzenie nie działało u katolików:).
  Rąsie mnie opadli..."

  A piersi?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:37:14
  A piersi to my byli na Ksienżycu:).
 • @bez kropki 20:51:27
  ;-)))
 • @cyborg59 09:17:41
  No tak, spodziewałem się tego ( niepowiem). Sprawa, niestety jest cały czas w Pana "kryleriach oceny" jakie Pan stosuje do innych. Pomijam juz fakt, że w moim wpisie, nie-zwracałem sie do Pana.
  1. Chciałem Pirx -wi uświadomić, że byki są jednak "dojone". Inaczej -ale jednak !
  2. Brian'a wesprzeć. Zwracając uwagę na to, ze dokonania Edisona mają zwiazek z jego "wyrwaniem" z typowego systemu edukacji itd
  3. Wakdemara.m również wesprzeć w tym co robi, jak robi
  4, Znaczek-to próba promowania pewnej idei (łatwa i zrozumiała)

  Ot, i tyle. Trudne to było ???? _________________________________________ /
  Pisze Pan:
  / Nie mam bladego pojęcia czy nie powinienem kasować takich wklejek.
  Nie wiem co się pod nimi kryje.
  Nie stanowią sensownego władu w dyskusję.//

  No co, ja mogę poradzić Panu ? Chyba nic nadal ? Po prostu musi Pan jednak zmienić, swoje "kryteria oceny" Ludzi. Namawiam ciepluto z pozycji ponad 35 letniej pracy w tzw "nauce polskiej" (chce kfity?)
  --------------------------------
  Chce Pan, merytorycznie, bardzo proszę:

  Tak : Waldemar M. na Rektora !!!!

  (ale myslę, że Waldemar.m ma to w g.dupie-nie o stanowiska mu chodzi)
  "Zassał" juz Pan Cyborg *(czy za mało "błentuf") ?
  ....................................................................
  A-aa, ...gdyby chciał Pan sprawdzić "kfity" takiego np.: T.A. Edisona. To niech se zapali lub zgasi teraz .........cyborg*światełko!
 • @tfur-ja 00:18:59
  trzeba jednak oddzielić naukę od pseudonauki, do której nawraca z gorliwością neofity Waldemar M.

  nie każdy ma taki rezus jak on (to znaczy, w tym wypadku, poziom elektrino we krwi).

  popieram ideę utworzenia osobnego działu dla "niekonwencjonalnych".
 • @Pirx 01:22:17
  Wszystkie pomysły warte są rozważenia i przemyślenia. Bez nerw i docinków. Pozdrawiam.
 • @Pirx 01:22:17
  Robi Pan błąd traktując o rozdziale między nauką i pseudonauką.

  Niby na jakiej zasadzie?
  Pan wie, co jest nauką, a co pseudonauką?

  To proszę podać kryteria rozdziału.

  Sądzę, że ŁŁ (ale i inni) chcą tylko wskazać, że takich kryteriów brak i należy kierować się zdrowym rozsądkiem w ocenach.

  Bo proszę zauważyć. Brak jest ustaleń, co do zakresu rozumienia zasad istnienia świata. To się objawia w postaci, jaką skierował do mnie p. Dakowski.
  Podobny (prawie identyczny) spór miałem na S24 z prof. Eine.
  Obaj panowie wychodzą "ze szkoły katolickiej - wydawałoby się kreacjonizmu, a w efekcie głoszą poglądy materialistyczne).
  I można się spodziewać głębokiego sprzeciwu wobec postawionego zarzutu - bo skoro jest się "wierzącym" i dopuszcza Bożą interwencję - to jak można być materialistą?

  Zatem - spór zaczyna się na tym poziomie - koncepcji rozumienia istnienia świata.
  Dlatego należy być bardzo ostrożnym w formułowaniu ostatecznych wniosków.

  Waldemar prezentuje swój punkt widzenia. "Walczymy" ze sobą od czasu prawie, że startu S24. Różnie bywało.
  W moim przekonaniu - nie przekracza granicy oszołomstwa. Być może przedstawione wyjaśnienia - są w pełni słuszne. Bo to wszystko jest tylko spekulacją (obecnego świata nauki) na podstawie kojarzenia sposobu pewnych oddziaływań. Ale są to tylko symptomy - interpretowane w duchu określonej szkoły.
  Na wynik - w równie dobrym stopniu, może składać się także wola badacza. W dobrej wierze.
  Taka jest obecna nauka.
  I to nie jest nic złego. Bo to może być droga do Boga dla ludzi nauki.
  Poprzez wskazanie, że nasz umysł, nasza świadomość , nie jest dostatecznie umocowana dla prawdziwego poznania.

  I tu kłania się Akwinata - że są różne drogi poznania, ale efektywnie - nie mogą być sprzeczne.
  Zatem mistycyzm i droga nauki nie mogą być w sprzeczności.

  I to trzeba mieć na uwadze - niezależnie od tego jak głęboko jesteśmy "wierzący" ; w naukę, albo we wskazania religijne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:12:12
  choćby w wikipedii znajdzie Pan rozróżnienie tych kategorii: paranauka, pseudonauka.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Pseudonauka

  nauka posiada pewną metodologię i dyscyplinę.

  a Rosja (wcześniej ZSRR) ma swoja tradycję pseudonauki,. choćby taki Łysenko. mało kto pamięta iż za głoszenie teorii dziedziczności Mendla można tam było nie tylko stracić posadę ale i trafić do pierdla. obecnie tam się aż roi od "geniuszy".

  oczywiście nie neguję prawdziwych osiągnięć naukowców Rosji.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:12:12
  tu jeszcze dodam cytat:


  Andrzej Kajetan Wróblewski w książce poświęconej pseudonauce "Prawda i mity w fizyce" przedstawia następujące kryteria, które "pozwalają odróżnić prace pseudonaukowe od innych"[1]:

  1. Mania wielkości autora, który uważa, że jako jedyny zna prawdę, odnosi się pogardliwie do wszystkich uczonych z prawdziwego zdarzenia, zarzucając im w niewybrednych słowach konserwatyzm lub wręcz nieuctwo.
  2. Tekst pracy pseudonaukowej jest zwykle bełkotem polegającym albo na wprowadzeniu nowej terminologii znanej tylko autorowi, albo na posługiwaniu się słowami wprawdzie znanymi, ale przemieszanymi na zasadzie doboru przypadkowego (np. zmarszczki czasoprzestrzeni, ginekologia międzyplanetarna), co świadczy o ich niezrozumieniu przez autora.
  3. Ignorancja objawiająca się zarówno w nieznajomości dobrze ustalonych faktów, jak również w bezpodstawnym zaprzeczaniu a priori wszystkiemu, co nie zgadza się z poglądami autora.
  4. Kompletne niezrozumienie ducha nauki objawiające się w stawianiu "nauce oficjalnej" zarzutu, że nie potrafi na wszystko odpowiedzieć. Pseudonaukowiec nie rozumie, że nauka rozwija się właśnie dlatego, iż musi szukać odpowiedzi na wciąż nowe pytania.
  5. Pseudonaukowiec lubi także podpierać się wymyślonymi przez siebie autorytetami (jak np. "profesor" George Adamski, którego związek z nauką polegał na tym, iż prowadził kawiarnię u podnóża Mount Palomar).
 • @waldemar.m 11:13:27
  od czasu gdy przeszedł Pan, wobec mnie, na inwektywy, jakoś nie mam ochoty z Panem dyskutować.


  http://home.agh.edu.pl/~jeesm/photo_India/monkey_cow_jaipur.JPG
  o tu chyba jest ten 'rezus krowi' :-)
 • @Pirx 10:58:55
  W zasadzie - Waldemar Panu odpowiedział.

  Ja nie uznaję wypowiedzi Waldemara za brednie, a odrębny opis rzeczywistości. Jest na tyle spójny, że powinien być brany pod uwagę.

  Przeciwnie do TW, gdzie dziesięć tysięcy pomiarów wykazujących niezgodność TW ze stanem faktycznym kwituje się stwierdzeniem, że Możliwe, że to źle umocowana końcówka światłowodu".
  I nawet nie rozważa, że należałoby dokonać powtórnie badań potwierdzających.

  Ot , oficjalna "nauka".
 • @waldemar.m 11:16:26
  "A prawdziwi naukowcy nie negenują osiągnieęć Bazijewa."

  a kto by negował. wiadomo, że opublikował dysertacje na temat ekologii fauny kaukaskiej. dzikich ptaków o nazwie 'ułar kaukaski' - spokrewnionych z kurami.

  http://kchrline.ru/wp-content/uploads/2012/02/q.jpg
 • @sigma 20:32:43
  I dlatego rozsądni ludzie uciekają coraz bardziej z NE.
  Być z Guzłowatym czy Waldemarem - brrr.. Ale taka "polityka" właściciela?
 • @Mirosław Dakowski 19:07:59
  Byc z..?
  ???

  Przeciez masz wlasnego bloga, nie dzielisz go z nimi?
 • @waldemar.m 16:10:39
  a Pan to by się uczył od Świadków Jehowy albo akwizytorów Amway ...

  oni przynajmniej próbują nawrócić "niewiernych" w sposób spokojny i kulturalny.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:26:54
  "Ja nie uznaję wypowiedzi Waldemara za brednie, a odrębny opis rzeczywistości. Jest na tyle spójny, że powinien być brany pod uwagę."

  gdyby był spójny ... ale nie jest.

  w powieściach SF aż się roi od alternatywnych fizyk. tyle, że piszą to ludzie z głową. taki Baxter najpierw dobrze poznał "normalną fizykę", później zaczął fantazjować. i to się nawet trzyma kupy.

  albo, a polskiej działki: "Lód" Dukaja.
 • @brian 09:29:12
  No właśnie, wyrzucono już z NE Dra Adolfa który szykuje pierwszą polską, w pełni ekologiczną próbę jądrową dużej mocy.
  Sam jestem ciekaw bo widzę że wspólnie z Putinem ostro prą do Wojny przeciw amoralnemu Zachodowi.
 • @waldemar.m 21:57:48
  no już padło to niedawno: betatron, na przykład ...

  zmienne pole magnetyczne indukuje pole elektryczne, w rezultacie wszystko działa żadne elektrino nie mają się wokół czego nawijać (w próżni) niczym makaron na uszy ...
 • @waldemar.m 21:57:48
  #Dowiedź to. Nie bądź gołosłownym kłamcą.#

  Z miłą chęcią moge podowodzic:

  Cytat:

  #Skąd ona się [SEM - Siła Elektro-Motoryczna -przyp. moj] wzięła. Samo pole magnetyczne nie wywołało jej. Wywołał ją dopiero ruch. No nie byle jaki ruch. Ruch przewodnika między biegunami magnesu.

  Wniosek jest jednoznaczny: SEM nie jest wywołane polem magnetycznym!!! Nie jest wywołane również ruchem przewodnika!!!#

  Zrodlo: http://electrino.nowyekran.pl/post/56470,jeszcze-raz-o-pradzie-elektrycznym-cz-7]

  Sprzecznosc: "Wywołał ją dopiero (...) Ruch przewodnika"; "Nie jest wywołane również ruchem przewodnika"
 • @phi 23:23:07
  "Nie potrzeba być geniuszem, żeby dojść do wniosku, że "SEM" pojawia się równocześnie z przepływem prądu elektrycznego."

  nonsens. SEM nie zależy od przepływu. istnieje niezależnie. wystarczy poznać definicję. w obwodzie otwartym SEM jest równa napięciu.
 • @Pirx 23:35:57
  #nonsens. SEM nie zależy od przepływu. istnieje niezależnie. wystarczy poznać definicję. w obwodzie otwartym SEM jest równa napięciu.#

  Ten fragment tez jest mocny :) Jednak akceptując fakt, że Pan Waldemar nie jest zainteresowany poznaniem oficjalnej fizyki pozostaje obalać jego teorię pokazując jej wewnętrzne sprzeczności.
 • @Pirx 23:35:57
  Jakim trzeba być nadal kretynem, aby nie-zauważyć, że sama równość SEM= napiecie itd - nic tu nie wnosi, ciekawego-nowego. Dopiero PRZEEPŁYW (CZYNNIKA) TU pradu, wywołany różnicą napięć powoduje jej powstanie itd ? napięcie to jest wiesz .............co?
  Odpowiedz sobie sam
  A na to:
  Pirx 22.03.2012 01:22:17 - chcesz jeszcze raz odopwiedz (dwa razy została wykasowana w tym raz z całą notką)
  zobacz " kolego"http://archiwum-y.nowyekran.pl/post/56831,elektrino-alfabet-oszustow
  ...?
 • @tfur-ja 00:15:34
  jako różnica potencjałów na jednostkę ładunku elektrycznego. proszę zobaczyć jaki jest wymiar jednostki [wolt].
 • @Pirx 00:25:11
  Daj spokój kochaniutki - pokaż mi w tej jednostec to co Tu jest istotą sprawy.Ten przepływ. Potrafisz ? Dalej nie rozumiesz ?
 • @tfur-ja 00:31:36
  SEM nie jest zależna od prądu.

  i wsadź k****a do kontaktu.
 • @bez kropki 13:57:54
  Działa i nie tylko 1 typ ale więcej, bardziej wydajnych.
  Ponadto Dr Adolf Nowak z partii NSPAP teraz szykuje pełnowymiarowy test jądrowy dużej mocy (choć czy 0.1 kT to duża moc?)
  To dopiero numer!
  Sprawdź na: www.nspap.livejournal.com
 • @phi 00:11:31
  Z tego co publikują na: www.theintelhub.com to w USA mają przygotowany już cały pakiet ustaw dla potrzeb stanu wyjątkowego.
  Kiszka z Jaruzelem jakby to zobaczyli to gały ze zazdrości wyszłyby im z orbit.
  Ciekawe jak będą obaj dusić się ze śmiechu po upadku USA jesienią?
 • @Pirx 00:37:18
  A. aaa ...Co, ja C,i mogę poradzic?
  Wsadz chociaż "jego" główkę, może po RESET zaczniesz nie-konwencjonalnie i coś-nie-coś ROZUMIEĆ (też i onym, po odwirowaniu) ?

  Znakomicie "argumentujesz, brawo"
 • @tfur-ja 00:56:08
  Są osiągnięcia bardziej konwencjonalne niż Waldemara, np silnik na magnesach stałych klasy IE.4 o >20% przewyższający nieliczne rozwiązania światowe w tym zakresie: www.overunity.com/11966/new-class-ie-4-magnetic-engines-85-efficient/
  Mimo że prototyp został szczegółowo opomiarowany na Uniwersytecie Bydgoskim i funkcjonuje tamże, to mimo sporych oszczędności które mógłby przynosić w zużyciu prądu to nikogo nie interesuje.
  Będzie wykorzystany zato w nowej generacji NSBRJ.2014:
  http://nspap.livejournal.com/954.html
 • @Mirosław Dakowski 19:07:59
  Dlatego Dr Adolf współpracuje bezpośrednio z Władymirem Władymirowiczem: http://nspap.livejournal.com/10128.html
 • @APGP-Maciej Kowalski 01:15:01
  wiem.
  Pirix jest o-Oo-kr-ok, od stwierdzenia, że to "przepływ NAPIĘCijA " (hehehehehe) powoduje powstawaanie "SEM-ci". ;) a...to już "epokowe-odkrycie-kultowe" !!!!!!!!!!!
  A "kropa" tak ma" - zalezy z której strony "wir"
  Pozdrawiam
 • @tfur-ja 00:56:08
  weź podręcznik do szkoły średniej i przeczytaj co to jest energia potencjalna, potencjał, napięcie i SEM.

  a o tej porze to już chyba powinieneś mieć dawno odrobione lekcje i spać ...
 • @cyborg59 12:50:10
  A ja w dziale matematyka zanalazłem błąd w którejś tam kolejnej dziesiątce cyferk liczby "e" błąd i Alef Zero przysłał mi podziękowanie z własnoręcznym podpisem z którego byłem bardzo dumny i chba nawet mam je gdzieś w starych papierach, serdecznie pozdrawiam jeszcze jednego Czytelnika MT,
  Szczęść Boże
 • @Pirx 01:30:44
  //weź podręcznik do szkoły średniej i przeczytaj co to jest energia potencjalna, potencjał, napięcie i SEM//

  Weż i zastanów się co z tego wynika- tak se na sen. Przespij się z tematem, może zozumiesz , że dopiero ich uzycie-DZIAŁANIE-owych przynosi EFEKT.
  Ale dlamnię możesz dalej myśleć jak dyplomowany przedszkolak.
  Chcesz się Pirx ...."POSZCZUĆ na DYPLOMY" ?
  ______________________________________________
  ... umyj żąbki (starannie), i zrób siusiu ....i pomyśl w łóżeczku.

  Dobranoć
 • @Pirx 00:37:18
  Oczywiście, że tak!
  SEM = - d Psi/dt
  i nie ma nic wspólnego z prądem. SEM to jest pochodna strumienia skojarzonego po czasie ze znakiem minus. (lub czytelniej, wartość SEM jest równa zmianie strumienia magnetycznego w obrębie zamkniętej przewodnikiem powierzchni.)
  Pozdrowienia dla Prixa
 • @panMarek 02:05:17
  Boże, czy ja mówię, że nie-jest tak jak Pan mówi?

  Ja tylko, zwracam uwagę Panom, na to. że SEM nie wystąpi (nie objawi się) gdy to coś (zwane prądem czy jak Pan tam chce to nazwać? bo chyba nie napieciem, czy energią potencjalną?) nie bedzie w RUCHU-W PRZEPŁYWIE. Niemam żadnych zastrzezeń co do tego, jak jest to wyrażone "ilośćiowo" (jednostki i td). Mówię o zjawisku i o tym co je tworzy-wywołuje. !

  Rozumiemy się ?
  Pozdrawiam Panów z MT
 • @panMarek 02:05:17 cd...........
  // nie ma nic wspólnego z prądem//
  SEM - dalej , dla Pana niema nic wspólnego z prądem ?
  Bo co bo wzór tego nie zwiera, jednostki w jakich się to-to wyraża? Ludzie
  A z czym ? z kawiorem, z kotem ? No z czym ?

  Szczęść Boże
 • @tfur-ja 03:32:32
  Mówiąc prąd niemam na mysli natężenia (prądu) a PRzEPŁYW-Ruch-"jego" dynamiczność -proces. Qcze, czy naprawdę, to tak trudno zrozumieć. Co mi tu wzorami szklicie, jakbym ich nieznał ?

  Atam.........
 • Aa...a najlepsze jest to-to::
  //SEM to jest pochodna strumienia skojarzonego po czasie ze znakiem minus. (lub czytelniej, wartość SEM jest równa zmianie strumienia magnetycznego w obrębie zamkniętej przewodnikiem powierzchni.)//

  Czyli jest pochodną, jego-tego strumienia - a on strumień - to od czego zależy (od wartosci czego)? Wartosci ...."kota czy kawioru" ? Gdzieś-tam coś-tam chyba płynie ? Czynie ? Bo jak nie-płynie - to ma tylko, POTENCJAŁ(niema warnków spełnionych dla jego wyzwolenia się) LUB GO NIEMA (tegoż potencjału). O ("-")minusie, nie będę już "truł".....ssorki

  fajnie, tu-jest - niema co-so ..........
 • @tfur-ja 04:37:09
  No, widzisz i nic nie rozumiesz, ale nie martw się - idzie wiosna, będzie trawa do grabienia, będzie dobrze. Nie każdy musi zaraz rozumieć, tym bardziej, że nikt ani napięcia ani i prądu nigdy nie widział podobnie jak komunizmu. Pozdro powiem na młodzieżowo
 • @tfur-ja 04:37:09
  #(...) a on strumień - to od czego zależy?#

  No dajcie chlopakowi szansę. Widać, że jednak chciałby coś zrozumieć. Trzeba tlumaczyć jak chlopu na roli i moze da radę.

  Tfur-ja, wbrew temu co może się wydawać, gdy moi przedmówcy mówią o strumieniu, zmianie strumienia, etc. to mają coś bardzo konkretnego na myśli. Strumień magnetyczny to nie barwna analogia do górskiego potoku.Ma on w fizyce bardzo konkretną definicję! Aby ją zrozumieć musisz choć trochę opanować podstawowy aparat matematyczny. I wtedy naprawdę okazuje się to wszystko ma sens...
 • @waldemar.m 08:49:23
  #Ten fragment jest głupi i chamski.#

  Widze, że wkoncu zacząl Pan poprawinie oceniać swoje teksty. Tak samo głupi i chamski był:

  #Weź kilka lekcji logiki myślenia, palancie.#
 • @waldemar.m 08:48:28
  #Weź kilka lekcji logiki myślenia, palancie.

  Omawiamy przykład, w którym mamy tylko magnesy i przewodnik. Gdy przewodnik nie wprowadzaliśmy w strumień magnetyczny to poszukaj na nim napięcie#


  Pan wogóle próbował zrozumieć wypowiedź przedmówcy, czy tylko chciał wyładować frustrację?
 • @waldemar.m 08:43:21
  #Takie sprzeczności rodzą się tylko w głowach półanalfabetów#

  Popatrzmy więc dalej na głębię Pana myśli:


  #Wniosek jest jednoznaczny: SEM nie jest wywołane polem magnetycznym!!! Nie jest wywołane również ruchem przewodnika!!!

  Ten wniosek jednoznacznie obala mit o elektronach, jako nośnikach prądu elektrycznego. #

  Czyż to nie fascynujące! Genialna myśl Waldemara z prędkością światła podąża od pola magnetycznego przez ruch do "mitu elektronów". Podrzucę Panu jeszcze może jeden taki genialny wniosek:

  %Ciało nie porusza się (w domyśle - bez przyłożenia zewnętrznej siły). Wniosek jest jednoznaczny, ciało porusza się ze stałym przyspieszeniem (w domyśle - po przyłożeniu siły). Ten wniosek jednoznacznie obala mit atomów budujących materię%

  Kurczę, może nawet założę bloga. Juz mam nazwę: "materino - wirowa istota materii."
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:12:12
  Proponuję odnaleźć książkę:
  Dogmatyka Katolicka -synteza Ks.Wincenty Granat
  Lublin 1967.
  strony 143 i 379 wyjaśnią Panu stanowisko Kościoła.
 • @tfur-ja 01:26:49
  To tak jak ze żydostwem i katolicyzmem: 2 strony tego samego zjawiska.
  Żydzi są mądrzejsi ale cwani, katolicy głupkowaci i przez to wredni.
  Wszyscy aspołeczni tylko na różny sposób.
 • @cyborg59 10:54:43
  A nie mógłby Pan poczytać Pawła Włodkowica?
  Dobrze by to Panu zrobiło...
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:46:09
  Jakiś tytuł ? Konkretnie . Na co by mi dobrze zrobiło ?
  Przestałbym walczyć z antynauką szkodzącą człowiekowi ?
 • @ Ale siem porobiło !
  fajne z was "chłopaki"
  _________________________________
  @phi 23.03.2012 08:44:19
  bez obaw - parę "aparatów" mam opanowanych (a i wiem co to strumień magnetyczny ;) bez obaw.
  panMarek 23.03.2012 08:14:01 z tym komunizmem to-się nie zgodzę (tak całkiem :) szczęść Boże Panu
  @Pirx 22.03.2012 23:35:57 z całym (dzisiejszym) szacunkiem:
  // w obwodzie otwartym SEM jest równa napięciu//
  No tak, ale po=co ten obwód zamykamy ? na holere? niech bedzie otwarty nadal
  _______________________________________
  Ale powiem Wam jeszcze coś "gorszego": Skłonny jestem przyznać Wam wszystkim rację (Waldemarowi TEŻ). Dlaczego? Ano dlatego, że nasz Świat nie STOI sobie -nie zamarł, dla kilku analiz, niemożna tak go postrzegać. On jest PROCESEM (ciągłym procesem). Czy kraesło jest na nim procesem? Tak! Każdy z Nas jest też !
  ___________________________________
  Powiem też, za klasykiem (cyborgiem59, i bez "wazeliny"): czy ktoś z Was "policzył i skonstruował" chociaz raz własny transformatorek, wykonał go i skorygował? Czy tylko se wstawie cudze do obwodu?

  Mam kumpla (konsutanta od linii napowietrznych w.n) ciągle słyszę w uszach to pierwsze jego: "Stary to coś (energia) leci nie po-drucie, Ono leci obok ! ---drucik to-to jedynie ogniskuje! "


  @APGP-Maciej Kowalski 23.03.2012 11:42:25
  A co ja poradzę , że pewna nacja opanowała różnymi sposobami (np poprzez i noszenie bielizny szefa do pralni . Autentyczne!) tę Naukę
  i .... zrobiła z Niej instytucję-na(u)kawą ?
  .................................................................
  Wiem jedno trzeba sie pogodzić w DOBRYM (propagować w/m swym)otak np:
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
  Inaczej Nas wsadzą do jednej celi Wsi-ech.. i wcale nie z miękkimi ścianami!

  ....No, idę szyć żagle. Wiosna !
  Pozdrówko Wszystkim ....i Szczęść Boże
 • @cyborg59 13:10:37
  A co ma do tego dogmatyka katolicka?
 • @tfur-ja 03:32:32
  przez prąd rozumiem natężenie.

  dobrze, weźmy taką analogię: góra

  ponieważ nie wiem jak u Ciebie z wyobraźnią weź zdjęcie na przykład Giewontu (tam jest taki symbol, którego nie lubi Palikot).

  no więc kamień wtoczony na tą górę ma energię potencjalną. może się stoczyć. potencjałem będzie zatem wysokość. i to jest ta różnica. wysokość będzie istnieć nie zależnie od tego czy toczą się kamienie czy nie.

  tak samo z polem elektrycznym. potencjał to potencjalna ilość energii na jednostkę ładunku. ładunku może nie być ale potencjał jest. tak samo SEM. idea SEM jest taka, że nie zależy od prądu.
 • @Pirx 16:47:07
  Oj, Pirx, juhasie.
  A powiedzcie no, jaką to energie potencjalną będzie miał ten kamień na Giewoncie względem kosmonauty na księżycu?

  Waldemar rozważa trochą bardziej skomplikowane sprawy.
  A mnie tam nic do prądu - jedynie czasami jestem zainteresowany herbata z prądem.
  To dobrze robi 'nauce".
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:55:30
  "Waldemar rozważa trochą bardziej skomplikowane sprawy."

  mając problemy ze zrozumieniem podstawowych.

  "A powiedzcie no, jaką to energie potencjalną będzie miał ten kamień na Giewoncie względem kosmonauty na księżycu?"

  trzeba by policzyć pracę (w joule'ach) jaką trzeba wykonać by go tam przenieść odejmując tą, którą wykona samo pole grawitacyjne Księżyca.

  albo prościej:
  - policzyć potencjał na Księżycu
  - policzyć potencjał na Giewoncie

  wyliczyć różnicę. pomnożyć przez masę kamienia.
  potencjał liczymy względem nieskończoności, gdzie jest przyjęty za zero.
 • @Pirx 20:00:41
  "...wyliczyć różnicę. pomnożyć przez masę kamienia.
  potencjał liczymy względem nieskończoności, gdzie jest przyjęty za zero."
  :)))))))
  ŁO MATKO CHŁOPAKI CO WY TU ROBITA :)))))
 • Prędkość światła a prędkość hipotetycznego tworu - "electrina"
  Nawijające się na przewodnik "electrina" poruszają się po torze spiralnym a nie liniowym, ich prędkość jest więc większa od prędkości światła.
  Panu waldemarowi należy się Nobel jak psu buda, należy zacząć lobbować w tej sprawie.
  POparcie redakcji NE mamy jak w banku ;)
 • @3i4 12:04:49
  w ostatnim poście to nawet daje przesłanki do skonstruowania ansibla !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

 • Iza
  posty: 355 komentarze: 3547
 • posty: 170 komentarze: 8932
 • posty: 356 komentarze: 334
 • posty: 118 komentarze: 508
 • posty: 225 komentarze: 8610