Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
281 postów 4412 komentarzy

cyborg

cyborg - Laserem w mrok - z innej niż myślisz pozycji.

Pora się wylogować

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jestem starym schorowanym ubogim człowiekiem. Skryty za awatarem chciałem podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Nadałem mu cechy znośne dla mnie i czytelnika. Dzisiaj jednak dowiedziałem się o sobie znacznie, znacznie więcej :

 Oto co o mnie myśli GPS :

Anonimowa mentalność to nie tylko podszywanie się, manipulowanie innymi, zabawa w udawanie kogoś innego, multiplikowanie siebie, czy tworzenie postaci wirtualnych, to też skłonność do ulegania manipulacji, nieświadomość internetowej anonimowości i naiwna wiara w prawdziwość internetowych przekazów.
Ja zauważam, że ludzie nałogowo robiący anonimowe wpisy i komentarze w portalach internetowych mają specyficzną mentalność. Polega ona na braku moralnych hamulców przed manipulowaniem, podszywaniem się, nierzetelnością, udawaniem, oszukiwaniem czy wulgarnym, prostackim i chamskim zachowaniem się.
Ta anonimowość powoduje brak wstydu, przełamywanie tabu grzeczności, osłabianie hamulców moralnych przed manipulacja i oszustwem, a to skutkuje różnorodnymi aferami i brutalnymi, wulgarnymi i chamskimi potyczkami personalnymi.

Mieliśmy diagnozę psychologiczną , mamy i ocenę moralną :

Pochwalam „jaza z Gdyni”, że to czuje – proponuję wszystkim odważnym, bo tchórze,
szuje i OPORTUNIŚCI będą się bać - WPROWADŹMY OKRES PRZEJŚCIOWY:
ja zaraz spróbuję zmienić na: „drhumor – F. Krzysiak”
//drhumor.nowyekran.net/post/85270,dziel-i-rzadz-tak-oceniam-nicki-mowa-
a-internet-sluzy-wladzy-januszowi-e-kaminskiemu-drhumor.

 Bloger używający nicka Paweł Tonderski nie słyszał kto zablokował ACTA i SOPA :

W realnym świecie używają ksywy ludzie działający w konspiracji, to było wtedy potrzebne albo przestępcy, inaczej w tym konkretnym przypadku patologia społeczna, stamtąd to się wywiodło. Masoneria też mają swoje ksywy, tak jak i zakonnicy.:)
Ksywy są dobre dla małolatów bawiących się w punków, gitowców albo w hipisów albo dla tzw. "Oburzonych". :)))) Czy ci tzw. Oburzeni coś zmienili zlikwidowali system, nasz polski rząd upadł, przestała funkcjonować giełda na Wall Street, Fundusz Walutowy albo FED, odwrócili losy świata?

 Nie odwdzięczę się inwektywami, nie będę się bawił w subtelne aluzje. Nie ujawnię twarzy bo chcę sobie jeszcze pofotografować. Nie ujawnię nazwiska bo sobie z ludźmi nie pogadam i przy okazji ujawnię powiązania informacji z osobami. Diagnoza  @ bez kropki  jest prawidłowa.

Bez odbioru.

KOMENTARZE

 • bo "bez kropki" to mądra osoba:)
  Niestety, ale wszystko co złe było w usenecie przeniosło się w blogosferę. A z tymi chartami trzeba umieć walczyć i mieć bardzo grubą skórę.
  I trzeba być anonimowym, to nie świat XX wiecznych "papierowych" mediów.
  Ważna jest informacja i jej znaczenie, a nie personalia twórcy.
 • co myśli GPS...
  który napisał:
  "Anonimowa mentalność (...) Polega ona na braku moralnych hamulców przed manipulowaniem, podszywaniem się, nierzetelnością, udawaniem, oszukiwaniem czy wulgarnym" itp...

  Zabawne, bo ani autora, ani tego postu nie znalazłem na NE...

  Moim zdniem, autor tego postu ma mentalność jakiegoś głupka..

  Natomiast w sieci jest identyczny paragraf zaczynający się jednak od słowa: "Ircowo-anonimowa mentalność"...

  Podpisany jest jak poniżej:
  Grzegorz Świderski
  Warszawa, wtorek, 20 marca 2001 roku
  —> ftp://zslit.tuchola.pl/Technologia%20informacyjna/Internet/Krytyka.htm
 • A CO KOMU PO WIEDZY
  że ja nazywam się np :)))
  ZIUTA KOWALSKA
  przecież nadal pozostaję osobą anonimową
  dla blogosfery .
  GPS ma manię prześladowczą
  nie warto tracić czasu na jego wynurzenia
  bo są funta kłaków nie warte :)
  Pozdrawiam:)
 • x
  Wyluzuj Cyborg!:)
  Jaz czul, ze musi bo inaczej sie udusi:) No to sobie zrobil dobrze:)
  Jednak wyraznie pisze, ze sie do innych nie ciska. Tylko wskazuje, zreszta slusznie, ze prawdziwa anonimowosc - out of system jest ekstremalnie trudna. Prawie awykonalna. Oczywiscie rozgrzal tym swoim wpisem wszelkie fobie, uprzedzenia i antagonizmy, ktore daly wyraz:))
  Ja tam widzialem klientow, ktorzy skany dowodow przy rejestracji by pragneli! Pelen odjazd!
  xD

  GPSa nie znasz? Moze nie miales okazji zglebic umyslu naszego ukochanego doktora?;p
  Ach te frustracje.. Jestes trzeci dzisiaj. Blekitek, Jacek i teraz Ty. Ludzie kochani..
 • Skarga
  Drogi Cyborgu,

  Odbieram to tak, jakby bardziej liczył się Pan ze zdaniem tych, którzy rzucają bezmyślnie oskarżenia, niż tych, dla których Pańska obecność stała się ważna (*).
  Liczę, że zmieni Pan zdanie, albo zostawi jakiś ślad... (adres własnego foto-bloga?).

  * - zakładam, mam nadzieję - że zbiory te nie mają części wspólnej


  Pozdrawiam,
 • Szkoda Cyborga.
  Coraz nam wszystkim trudniej z sobą.
  Gdzie podział się ten prosty świat?
 • @Autor
  P.S.
  To bardzo piękne zdjęcie. Ma w sobie moc niewypowiedzianej poezji.
  I muzykę.
  I ...
  Dobrze, już nic nie mówię... lepiej nie przegadać...
 • @cyborg
  Lem pisał, że cyborgi będą... nie wierzyłem mu i nie przypuszczałem, że nastąpi to tak szybko. ;)

  Nie wiem o co tu chodzi, ale coś zbyt dużo zachęt do comingoutów. Widzi mi się, że tutejszego chowu echelon jest pędzony armią dwónożnych istot i ponieważ śledzenie zabiera im potwornie dużo czasu to stąd prośba o ułatwienie im pracy. Ja tam nie mam zamiaru im nic ułatwiać, tym bardziej iż znam swoje miejsce w szeregu. My szarzy dozymetryści...

  GPS musi być księgowym, bo w niedawnej dyskusji z Izą wykazał się znaczną upierdliwością.

  Z anonimowym, a serdecznym blogerskim pozdrowieniem
 • autorze!
  Zdjęcie piękne, dziękuję i proszę o więcej..
 • Po prostu. trzeba robic swoje i...
  nie ogladac się na głupków. Pozdrawiam
 • @autor
  Nie widziałem oryginalnego wpisu GPS-a, jedynie powyższy cytat, więc nie wiem, czy to całość, czy tylko fragment wyrwany z kontextu. GPS bardzo trafnie opisuje w nim mentalność trolla internetowego. Dotychczas było tak, że każdy troll był anonimowy, co wcale nie oznacza, że działa to również w drugą stronę: że każdy anonimowy jest trollem. Moim zdaniem nie ma się o co burzyć.
  Ale czasy się zmieniają, zaczynają się pojawiać trolle nieanonimowi :-)
 • Autor
  Cyborg no co ty się rozmazujesz? Czniaj na tych glupków co to jeszcze by złodziejowi pokazali gdzie u nich kasa w domu leży i hcieliby aby wszyscy wokół byli tacy jak oni, wiesz takich ciućmoków najłatwiej jest ubrać w jednakowej barwy mundurki i dać im czerwone książeczki, albo może zwyczajnie są to cwani agenci myślący że dużo prawicowych dusz się załapie na walkę z otwartą przyłbicą i pod ich przywództwem. Bądź jak dąb nie łam się. Pzdrnoworocznie
 • Ja Was towarzyszu Cyborg pieknie prosze:
  - Nie dajcie się zgnębić podżegaczom!!!! (Taż o to im chodzi! Między innymi.);
  - Innym celem owych "unych" jest wygonienie atsiuda wszystkich autentycznych ludzi, samodzielnych i myślących. Pozostanie stado posłusznych ćwierćgłówków, którym se będą dowolnie kręcić, jako ogon psem.
  - Nie wyszło zrobienie z NE "tuby PiSu", nie wyszło zrobienie z niego jaczejki służb, no to postanowili się zabrać za sprawę inaczej. Uderzyli w ton, na który ludzie uczciwi (takie tam Cyborgi czy któś) są wrażliwi. A kij im w oko i niech się gonią. Ja nadal jestem bez kropki, bez twarzy, bez nazwiska. Kto ma wiedzieć ktom ja zacz, ten wie. Bo się przedstawiłam. Inna sprawa, że anonimowość pomaga:). Bo np. pewna pani (tu na NE) się razu jednego wygadała, że mnie sprawdziła. Znaczy ja juz swoje o tej pani wiem i bardzo dobrze, że wiem. To czego się o niej domyśliłam każe mi tym bardziej zachowywać anonimowość.
  - Zarzutami o przynależność o służb (jakby w demokratycznym kraju to było coś hańbiącego, chwilowo zostawmy na boku problem, czy jesteśmy krajem demokratycznym czy zdemoralizowanym) grają właśnie kapusie. Nie pamiętasz tego z poprzedniej epoki??! Stara gierka a ja za stara jestem, by mnie na te plewy brać;
  - Pomyśl też o tym, że jak Ty się zamkniesz w swojej fotograficznej splendid ajzolejszyn (zdjęcia dobre i je rób, moje miauczenie ich nie dotyczy), to kto zostanie na froncie pracy organicznej?! Młodzież nie zna fizyki, nie czuje matmy, o innych naukach przyrodniczych i/lub ścisłych ma pojęcie takie jak ja o kadencji sag staronordyckich. Kto będzie budował ten kraj, gdy zabraknie w nim inżynierów-twórców a pozostaną sami monterzy i robotnicy niewykwalifikowani?! To nie o nas chodzi - o mnie, o Ciebie, o innych. Tu chodzi o nasz kraj. Ja nie jestem żadnym Kościuszką, mogę bardzo mało (właśnie praca organiczna w małym kółku), ale to właśnie robię! Bez poczucia misji. Z poczucia obowiązku. Ty masz do powiedzenia więcej (i dlatego mnie rence opadli, jak TY zgłaszasz logałt z tego frontu).
  - Chopie, weź zrób jak każdy uczciwy człek, tj. starannie olej kapusiów i pożytecznych kretynów i RÓB SWOJE. Nie dlatego, że Cię prosi jakaś "bez kropki", ale dlatego, że masz do tego dryg i że to jest potrzebne.
  - Z tych zakisłych podsrywań trzeba się otrząsać i mieć je głęboko w ... No, tego, daleko od szosy;).

  Ale chyba już skończę, bo mi się głupio zrobiło po przeczytaniu Twego ostatniego akapitu a do tego jeszcze Muni poprawił. (Mądra, jak mądra, coś tam w życiu widziała i czasem coś tam myśli i nawet wnioski wyciąga czasem - hihi.)

  Uściski (wirtualne i ściśle przyjacielskie), serdeczności i takie tam. Jak nie masz sił do NE (też czasem nie mam i widzę, że nie ja jedna), to cho na jaja. To dobrze robi. Na cerę. I samopoczucie.
 • PS.
  Przedmówcy dobrze Ci rzecz wyłuszczyli. Co Ty się jakimiś dziwnymi oryginałami (że tak użyję dyplomatycznego określenia) przejmujesz?!?!
 • PS2.
  Bingo - "ujawnienie powiązań informacji z osobami", wyjawienie źródeł informacji - to jest to, o co chodzi "unym". W głównej mierze. Trafiłeś chłopie w sedno. Dobrze, że ktoś to powiedział, ale może szkoda, że Cyborg. Jednak pociesza mnie myśl, że za ujawnienie sprawy tak oczywistej nie grozi Ci chyba nic więcej niż oburzone posty tej czy innej postaci (występującej ze zdjęciem, nazwiskiem, herbem, tarczą itepe sztafażem).
 • Problem nie tyle z tajemnicą co z wiarygodnością
  Sądzę, że jesteśmy w trakcie poszukiwania nowych zasad dla komunikacji społecznej. Obecna jej forma, z udziałem okresowo wybieranych polityków i zakontraktowanych w firmach dziennikarzy jako zawodowych pośredników, właśnie nam się rozsypuje.
  Interaktywność w powiązaniu z multiplikacją otwiera ogromne przestrzenie wzbogacania się wiedzą, ustalania sposobów współpracy, budowania kultury. Ale bez osób, nie będzie miał kto bronić kultury przed barbarzyńcami.
 • cyborg59
  Cyborgu kochany, no ne rób nam tego, proszę:)
  Podpisuję się pod całością wypowiedzi bezkropki.
  Przestań przejmować się głupkami i nadętymi ropuchami i rób dalej swoje! Twoje posty były unikalne i poruszały tematy, o istnieniu których nie mielibyśmy pojęcia, gdyby nie Ty.
  A zdjęcie jesienne przepiękne. Dzięki:)
 • @cyborg59
  Jezus, Maryja, Józefie, Cyborgu!!!

  (przepraszam za bluźnierstwo)

  Jak zmienisz nazwę z Cyborga, to nie chcę cię znać! Nic lepiej do ciebie nie pasuje i choćbyś zaczął używać przeróżne aka, alias i co tam jeszcze to zawsze pozostaniesz Cyborgiem (hmmmm... z powodów regionalnych von Cyborg nie byłoby takie złe...)

  Jak ty wlazłeś w tą depresję - GPS to idealista, teoretyk, Druh, wiadomo... dobry człowiek. A ty przeżywasz.
  Zaraz... może ty tu jakąś prowokację odstawiasz. No bo jesteś inżynierem, a my mamy twarde dupy.

  Schorowany jesteś? A kto z nas schorowany nie jest??? Ja na dodatek palę, aty nie palisz. Acha.

  Ja wiem, to wszystko przez tą pogodę. Nie ma słońca i słoneczniki pokrywają się śniegiem. Ale wiatraki chiba kręcą?
  Pomyśl sobie o takich norkach z Narviku, co to mają tylko dwie godziny od świtu do zachodu. A wiesz ile tam Polaków pracuje przy robieniu sztokfisza z dorsza. I się nie chlastają. No, może piją troszku więcej.

  Weź się w garść, bo Hańcię i Ewcię napuszczę na ciebie, a to może być okrutne.

  Serdeczności Robocie

  ps podesłać ci porcję WD40?
 • @sigma 13:17:12
  Popieram w całości poglądy Kropki i Sigmy. Dodam, że twoje techniczne spojrzenie na rzeczy spraw jest świeże i pozwala trochę oderwać się od schematów. Poprzę też jazgdyni z WD40, bo chyba ci się jakaś rdza przytrafiła. Nie daj się. WD40 i po sprawie.
 • @jazgdyni 13:35:09
  I jeszcze jedno -

  Musisz tu być, bo sam sobie z Waldemarem nie dam rady.


  ps. Moja nowa Mazda ma kondensator 4 Farady, aha
 • A jak ma to wyglądać w realnym świecie?
  W realnym świecie wychodząc z domu przypinamy plakietkę z naszym imieniem i nazwiskiem i wszędzie z nią chodzimy. Ktoś nieznajomy do nas podchodzi i się przedstawia Kubuś Puchatek i my mu wierzymy, że to jest Kubuś. Każdy może dowiedzieć się jak się nazywamy, nie przedstawiając nam się.

  To, co proponują, Ci Panowie, to zaprzeczenie zasad bezpieczeństwa w sieci. A o tym uczy się nawet małe dzieci, bo zagrożeń jest sporo. Niezachowanie bezpieczeństwa w sieci doprowadza do dramatów.

  Jeśli chcą takiego układu, to i tak to nic nie da. Każdy może wymyśleć sobie imię i nazwisko i tak się zalogować. Czy wszyscy będą uczciwi?

  NE może przyjąć taką formułę pisania pod imieniem i nazwiskiem, ale wtedy musi osobiście dany bloger stawić się w siedzibie NE ze swoim dowodem osobistym. Jeśli NE chce być wiarygodny.

  Tyle lat szkoliłam wiele osób, aby przestrzegały zasad bezpieczeństwa w sieci, a teraz słyszę, że tak być nie powinno. Powstało mnóstwo stron na ten temat, nauczyciele na lekcjach wychowawczych mają przypominać uczniom o zachowaniu bezpieczeństwa w sieci. Były specjalne programy dla nauczycieli i uczniów na ten temat. Poniżej obrazek z takiego programu. Wczoraj rozmawiałam z koleżanką, ktora uczy w szkole, powiedziałam jej o tych dyskusjach, że nie należy używać nicka. Powiedziała mi: rozpacz.

  http://stacjakultura.pl/images/articles/_stacjakultura_1262171917.jpg
 • @leoparda 15:34:46
  Jeszcze musisz tu straszyć Cyborga?
  On już i tak zdesperowany.
  Zaglądam tu co 10 minut, sprawdzić czy wszystko OK?

  Coś lirycznego mu podeślij.
 • @jazgdyni 15:41:46
  Ku poratowaniu Cyborgowi uzyteczny mebel:
  http://www.joemonster.org/art/22042/Pomyslowy_stolik
  Strona glupia i wulgarna (wybaczcie), ale stolik - gites - nogom go pandobrodzieju, nogom! Per nogam znaczy sie i po rynnie.
 • @jazgdyni 15:41:46
  Przecież to nie ja go straszę :))) Cyborg to mądry gość, a mój wpis to poparcie, że ma dalej zostać cyborgiem. Już dr. Humorowi wczoraj napisałam co sądzę o tym jego pomyśle. Poza tym nie podoba mi się PRESJA na blogerów w tym względzie. Internet ma być wolny!

  Dla cyborga piosenka, może nie za liryczna, ale bardzo mądra.

  http://youtu.be/W1jIuwYGIrU
 • @Torin 03:24:59 @@@ Cyborg
  Właśnie! 10/10!

  Cyborgu Kochany, a gdzież te cytaty godzą w Ciebie personalnie???

  Większość z nas jest niemłoda, niezdrowa i niebogata! NAPRAWDĘ!!!

  Internet jest cudownym miejscem - bo mogliśmy się poznać i zamiast tępo patrzeć od rana w okno - siadamy do kompów i już jesteśmy w swoim świetnym :) towarzystwie! Zobacz - Jazu ledwie gdzieś na antypodach lub podach zakotwiczy - pierwsze co robi, to łączy się z nami :)

  Dobrze Ci napisał na końcu Maciej Ka, ale ja nie mogę tego cytować, bo mnie Opara wywali ;)))
 • @bez kropki 16:01:05
  Super stolik!
 • Nie tak! raczej ew. dokopac!
  " Oto co o mnie myśli GPS" pisze Pan. Nie widzę, by o Panu pisał, a jeśli - przyznam się, że od dwóch lat (dyskusja o GPS po Smoleńsku) - GPS-a nie czytuje, więc nie muszę "trawić". Może zresztą to nie ten typ, ale podobny..

  Więc : CYBORG, jak każdy kulturalny i rozsądny piszący, MOŻE i POWINIEN zostać. A różne [----] - niech to tałatajstwo se idzie!

  CYBORG, nie obniżaj swym odejściem poziomu NE! Szkoda go! Pozdrawiam Mirek Dakowski
 • @night rat 09:13:50
  Skan dowodu i przebieg pracy zawodowej oraz przynależność organizacyjna, naturalnie!

  Jazgdyni miał mus - i na tym poprzestańmy. Moje koty i tak mnie szanują, co mnie całkowicie satysfakcjonuje. Konie przeważnie też /znaczy - szanują/.
 • @Maciej Ka 03:38:07
  "Jestem starym schorowanym ubogim człowiekiem"... Mnie też to uderzyło. Kto jest stary? Człowiek bierny, co "już nie może". A my?
  "Dajcie mi tego skurwysyna lwa!!" - jak mówi mój przyjaciel - zając, gdy jest nachlany.
  Schorowany? A kogóż to obchodzi, kto nie widzi? Ja dziś zlazłem (kolejny raz ) z komina - czyściłem go, bo sadze. Stamtąd piękny widok, co miesiąc się cieszę, że tam pójdę.
  Ubogi??? Nie radzę Ci być "bogatym", jak pewna piękna adwokatka, czy inne s..syny.
  Nie trza brać plucia różnych nie-zawsze-udaczników do siebie, Bracie !
  I bez "okresu", to damskie!
 • @Asadow 05:34:50
  O mądrze napisał! Tak!
 • @tadman 07:34:56
  "GPS musi być księgowym, bo w niedawnej dyskusji z Izą wykazał się znaczną upierdliwością"
  Prorok jaki, cy co?
  Młodzi (tj. przed 60-ką) mówią pobłażliwie: "Ten model tak ma..."
 • @jazgdyni 13:35:09
  "Jak zmienisz nazwę z Cyborga, to nie chcę cię znać! "
  Ja tyż!
  Ale dlaczego te łamagi z ŁŁ na czele nie mogą ukrócić plucia na dobrze piszących?
  Dyć macie bany, miotły, itd!
 • @jazgdyni 15:41:46
  Chłopy, żeby nie te odległości, to bym zaproponował: chodźcie do mnie, to se wypijemy. Dla kurażu, oczywiście
 • ta ocena..
  (same piątki) to pognębienie odejścia, a poparcie CYBORGA!
 • @ Dyletanci Syćcy i Inni
  Mata racyją!!! Podpisuję się pod komentami Was Syćkich!!!!!!!!!!!


  Cyborguuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Gdzie Ty znajdziesz lepszych kumpli od nas /że skromnie zapytam?/! I do chałupy nie cza zapraszać, błota nie naniesiem, lodówki nie spustoszym, kota Ci nie przekarmim. No i przed rodziną nie musisz się tłumaczyć z podejrzanego towarzystwa.

  A Wy Wszyscy, qurna, przestańcie się tak napinać ostatnimi zadymami na nE! Olewam "ujawnienia" /kto ma wiedzieć - i tak już dawno wie i zna nasze poglądy, a do waaadzy się nie garniemy/, olewam nagły przypływ chęci cenzurowania. Uważam, że z ewentualnym chamstwem każdy bloger radzi sobie przy pomocy baba lub zgłoszenia nadużycia. Olewam umieszczanie na areopagu osób, których i tak nie czytam. Mam na owym areopagu swoje ulubione osoby i tyle. Kolega Jacek nie jest dla mnie żadnym problemem ilościowym.

  Luz, dziewczynki i chłopaki!!!
 • @ Cyborg
  Cudna fotografia!

  Nie stawiam 5* - za tekst. Żeby nie było, że popieram! :[
 • Cyborgu, nie przejmuj się!
  Ci ludzie nie rozumieją Internetu. Rzadko się denerwuję, ale tym razem się zdenerwowałam, dlatego na szybko mój wcześniejszy wpis. Oni myślą, że w Internecie jest tak miło sympatycznie i bez żadnych zagrożeń. To ich sprawa. Ty natomiast zostań dalej cyborgiem, tak jak napisałeś. pozdrawiam serdecznie.
 • @autor
  spoko. Internet pełni rolę wyszalni (tej według Lema).

  a odkąd poczytałem takiego waldemara m. to już mnie chyba żadne poglądy nie zdziwią :)
 • @cyborg59
  Było tak koło 1500 komentarza, więc napisałem na jajach.be, że chyba pojawi się zaraz cyborg59... i psińco. Teraz na taki wynik będziesz musiał czekać na jajach odcinek IX.
 • @KOSSOBOR 16:49:37, Cyborg i All
  Dobrze gada, polać jej.

  Cyborguu, mnie się jeszcze nasunęło (i odkopałąm progeniturę od kompa, krew się leje i kapie na dywan, bo odczułam mus napisania Ci jeszczei tego), że z tą biedą to jest tak: piszesz, że jesteś biedny. To nihil novi. To pewno jak większość z nas (n.b. ja się dopiero z NE dowiedziałam, że egzystuję poniżej jakiegoś tam minimum a patrz, cieszę się życiem i jest nieźle). Ale nie o kasie chciałam. Chciałam o ubóstwie i bogactwie. Otoż Ty osobiście masz za bogactwo wiedzę i niezmierną łatwość jej propagowania. To jest coś, czym możesz i powinieneś się dzielić.

  @All - Cyborg napisał "bez odbioru". Oznacza to, że najpewniej tu nie zajrzy a już na pewno nieprędko. Żebyśmy więc nie gadali jak ten gostek w "Misiu" do magnetofonu, to proszę - kto ma prywatne namiary Cyborga (nie ekranowe, tylko prywatne), kto jest z nim w na tyle bliskiej komitywie, że może sobie na to pozwolić, to niech mu napisze parę słów! No!
  Tu mi się jeszcze nasuwa skojarzenie z akcją "Rumor", z tym, że tu by była swoista odwrotność 'Rumoru". LUUUUDZIE! Ratujmy się wzajemnie w podobnych sytuacjach.
 • @autor
  CYBORG
  I Robot nie może skrzywdzić człowieka, ani przez zaniechanie działania dopuścić, aby człowiek doznał krzywdy.

  II Robot musi być posłuszny rozkazom człowieka, chyba że stoją one w sprzeczności z Pierwszym Prawem.

  III Robot musi chronić sam siebie, jeśli tylko nie stoi to w sprzeczności z Pierwszym lub Drugim Prawem.

  System error detected!

  Type: malfunction
  Status: critical
  Signoff message: Bez odbioru.
  Problem: Law I broken
  Remedy: kernel recompilation
  Language comm: polish
  Compilation type: Ponowne przyswojenie Prawideł Ruchu

  ---------------
  abstract:

  Uzytkownik moze anulowac nie rozpoczete jeszcze jazdy zarówno przez Internet, jak i za posrednictwem kazdego terminalu stacjonarnego. Zmiana przebiegu zgloszonej trasy odbywa sie w drodze anulowania trasy i ponownego jej zgloszenia. Nalezy pamietac, ze w systemie internetowym mozna anulowac tylko cala trase, czesciowego anulowania trasy mozna dokonac tylko w terminalu stacjonarnym.

  System internetowy umozliwia jedynie anulowanie calej trasy – anulowanie poszczególnych odcinków jest niemozliwe. Po zatwierdzeniu anulowania system uniewaznia zgloszona uprzednio trase i tym samym stosowny dowód i numer wykupu myta traca waznosc.W przypadku, gdy użytkownik rozpoczął już jazdę po zgłoszonej trasie, może on skasować tylko te odcinki dróg, po których jeszcze nie jechał.

  Anulowanie możliwe jest wówczas tylko przy terminalach znajdujących się na zgłoszonej trasie. W tym celu użytkownik wybiera funkcję "anulowanie" i wprowadza do terminalu dowód wykupu lub wpisuje numer wykupu.

  ( Prawidła Ruchu)

  --------------

  Procedure status: complete
  Procedure execution: waiting.....

  Message for the system: sursum corda! :-)
 • @procedure gif:
  http://m.nowyekran.pl/37af3db59cd47cc59bdfa4f399637f75,2,0.jpg
 • @KOSSOBOR 16:30:16
  rotfl! rfany, dopiero terraz zalapalem :)))
 • @DelfInn 01:47:00
  Jakiś dureń gdzieś na nE postulował, by rejestracja na portalu /blogowanie/ była po okazaniu dowodu osobistego :))))))))))))))))))
 • @KOSSOBOR 02:13:03
  ?????????????? :))))))))))))

  a myslalem ze juz mnie niewiele zaskoczy... tymczasem cyb bloga zawiesza, bar-bara zaklada, jakies barany znowu trolluja na kk, powstaje jakas bojowka kryptokażulowa... chyba pojde do pracy - odpoczac!!! ... bo przeciez trzeba isc z duchem czasu!... - jak mawiaja wariaci :))))
 • @cyborg59
  Cyborgu! Zabraniam! Nie możesz nas opuścić. Decyzja o ujawnieniu jest zawsze decyzją prywatną. To co napisał GPS nie dotyczy Ciebie lecz hunwejbinów, którzy za zasłoną zmiennych pseudonimów wymyślają bliźnim i ich obrażają. Twój nick to więcej niż nazwisko. Ma taką markę. Ściskam i jeszcze raz zabraniam stanowczo. Bo przyjadę do Szczecina z ekspedycją karną ( mam tam rodzinę więc jest baza).
 • @cyborg59
  Sprawdzam, sprawdzam, co tam u ciebie. U nas pieprzone opady śniegu. 6 kilometrów obwodnicy jechałem godzinę! I tak jest zawsze jak snieży. Bo min. pieprzone TIRy jeżdżą tylko na letnich oponach, a tu górki i jak stanie, to już nie ruszy.

  Kuruj sie i zbieraj siły.
 • @Iza 12:52:01
  O, to ja też! wezmę gąsiorek z bimberkiem. Dosssskonały!
 • @cyborg59 :)
  Do pięt Ci nie dorastają KUGLARZE:
  "[...] KUGLARZ - obłudnik,
  oszust,
  który ludziom tuman w oczy puszcza,
  oczy ich zamydla
  i okpiewa,
  mysie łajno za pieprz przedaje,
  a kota za zająca!". :)))
  Samuel, Bogumił LINDE.
  Odeśpij smutki - Andrzej Budzyk
  (Niesforne Dziecię Gutenberga).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

 • Iza
  posty: 355 komentarze: 3547
 • posty: 170 komentarze: 8932
 • posty: 356 komentarze: 334
 • posty: 118 komentarze: 508
 • posty: 225 komentarze: 8610